18:37 27 kwietnia 2024 Imieniny: Felicji, Teofila

red. | 2010-08-23 18:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne medale na mistrzostwach świata w Kanadzie

Krzysztof Kosikowski prezentuje zdobyty medal

W piątek informowaliśmy o zdobyciu przez zawodniczkę Olsztyńskiego Klubu Sportowego Warmia i Mazury Annę Harkowską srebrnego medalu Mistrzostw Świata w kolarstwie osób niepełnosprawnych. Dziś (23.08) też mamy dobre informacje z Kanady - olsztynianie zdobyli kolejne medale na tych mistrzostwach!

Jak informuje Piotr Łożyński, prezes OKS Warmia i Mazury, po raz drugi na podium stanęła Anna Harkowska. Tym razem zdobyła srebro w kategorii LC5 (niepełnosprawność ruchowa) w wyścigu na dystansie 57 kilometrów ze startu wspólnego.

Mamy też brązowy medal w wyścigu tandemów w kategorii niewidomych i słabowidzących na dystansie 102,6 kilometra ze startu wspólnego. Ten medal wywalczyli Krzysztof Kosikowski z pilotem Arturem Korcem. Nie jest to pierwszy tak wysokiej rangi sukces olsztyńskiego duetu. Przypomnijmy, że podczas paraolimpiady w Pekinie zdobyli medal brązowy.

Mistrzostwa odbyły się w Kanadzie, w miejscowości Baie-Comeau.