15:34 03 maja 2024 Imieniny: Marii, Marioli

Newsroom24 Imprezy, wydarzenia
red. | 2010-08-29 00:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Ratusz najlepszy w smoczych łodziach

Olsztyn24
Reprezentacja olsztyńskiego ratusza wygrała w wyścigach smoczych łodzi | Więcej zdjęć »

Siedem załóg wystartowało w sobotnie (28.08) popołudnie w wyścigach smoczych łodzi zorganizowanych na jez. Krzywym w ramach obchodów 30-lecia Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności”. O puchary ufundowane przez dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie walczyli samorządowcy i przedstawiciele związkowców.

W zawodach najlepsza okazała się osada, w skład której wchodzili reprezentanci Urzędu Miejskiego w Olsztynie, w tym prezydent Piotr Grzymowicz i wiceprezydent Jerzy Szmit. W wyścigu finałowym ekipa olsztyńskiego ratusza minimalnie pokonała strażaków-ochotników z OSK Kieźliny. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Na kolejnych miejscach uplasowały się osady reprezentujące Gminę Purda, Miasto Barczewo, „Solidarność” MPEC w Olsztynie i Urząd Marszałkowski.

Oprócz wyścigów smoczych łodzi dla odwiedzających Plażę Miejską w Olsztynie przygotowano wiele atrakcji sportowych, rekreacyjnych i artystycznych. Imprezy na plaży towarzyszyły trwającym na jez. Krzywym regatom From Olsztyn Match Race 2010. Mają one również służyć uświetnieniu trwających w Olsztynie obchodów 30-lecia powstania „Solidarności”.