21:19 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

D. | 2010-09-02 23:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Polacy najlepszymi ratownikami medycznymi w Europie

Zwycięzcą mistrzostw został zespół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia
Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”
| Więcej zdjęć »

Paradą karetek po ulicach Olsztyna, uroczystą galą z udziałem m.in. Minister Zdrowia Ewy Kopacz oraz koncertem zespołu Afromental zakończyły się dzisiaj (2.09) I Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Medycznym Olsztyn 2010, które trwały w mieście od poniedziałku (30.08).

W mistrzostwach tych brało udział 39 zespołów z Europy (m. in. Polski, Malty, Czech, Estonii, Francji i Niemiec) oraz ratownicy z nowojorskiej straży pożarnej (USA), którzy zostali uhonorowani na finałowej gali pucharem za działanie fair play.

Na mistrzowskim podium rozgrywanych po raz pierwszy zawodów stanęły wyłącznie polskie drużyny, co było pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę powszechnie panującą opinię o polskiej służbie zdrowia. Zwycięzcą mistrzostw został zespół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” z Warszawy. II miejsce zajęło Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach Stacja Katowice. III zaś miejsce przypadło Centrum Medycznemu OLMEDICA Sp. z o.o. z Olecka.

- Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w tych mistrzostwach - powiedziała Ewa Kopacz. - Wierzę głęboko, że nie jest ważna wielkość pucharu, który otrzymacie. Ważne jest, że potrafiliście tutaj walczyć fair play i okazaliście się najlepsi. Życzę wam wszystkiego, co najlepsze na dalszą waszą zawodową drogę.