Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2010-10-09 20:30 | Rozmiar tekstu: A A A
XI Rajd Rodzinny na Jarotach

Ile końców ma dwa i pół kija?

Olsztyn24

A teraz do samochodów i w drogę! | Więcej zdjęć »
Jeden kij ma dwa końce. A ile końców ma dwa i pół kija? Między innymi takie zagadki musieli dziś (9.10) rozwiązać uczestnicy XI Rajdu Rodzinnego, zorganizowanego przez Radę Osiedla Jaroty. W turystycznym rajdzie samochodowym z Olsztyna do Purdy wzięło udział 25 samochodów z pięcioosobowymi załogami.

- Pomysł zorganizowania samochodowych rajdów rodzinnych wziął się stąd, że instytucje odpowiedzialne w mieście za kulturę, za sport, za turystykę jakoś ten rejon miasta omijają - mówi Jerzy Krasowski, przewodniczący Rady Osiedla Jaroty. - Pomyśleliśmy więc, że sami musimy coś zrobić. Jednym z wielu pomysłów było zorganizowanie samochodowych rajdów rodzinnych. I tak bawimy się już 11 lat.

Chociaż w rajdach najczęściej uczestniczą zmotoryzowani mieszkańcy Jarot, to teoretycznie może w nich wziąć udział każdy, kto posiada samochód i chce sprawić radość dzieciom, które nie opływają w dostatki. W tym roku swój udział w rajdzie zgłosiła wicemarszałek Urszula Pasławska. Dziś jednak plany uległy zmianie.
R E K L A M A
banner
- Niestety, czas przedwyborczy, trzeba jednocześnie być w wielu miejscach - wyznaje szczerze pani marszałek. - Za chwilę muszę jechać do Jezioran, ale obiecuję, że za rok wystartuję w rajdzie. A do tego czasu postaram się podszlifować swoje umiejętności jako kierowca.

By jakoś zrekompensować swoją nieobecność, Urszula Pasławska ufundowała upominki dla najlepszych rajdowych załóg. W tym roku po raz pierwszy najlepsza załoga otrzyma też puchar ufundowany przez Radę Osiedla. Będą również medale.

- Poza tym mamy dla uczestników rajdu kilka niespodzianek - dodaje Jerzy Krasowski. - Na rozpoczęcie rajdu zaprosiliśmy znanego kierowcę rajdowego, Krzysztofa Szeszko, ze znanym w Polsce samochodem promującym Kopernika-Warmiaka. Dzieci mogły nie tylko porozmawiać z zawodowym rajdowcem, ale również pooglądać jego samochód. Zrezygnowaliśmy też z tradycyjnego ogniska. W zamian za to przywieziemy dzieciom niespodzianki z Mc Donalda.

Rajd wystartował „honorowo” spod Szkoły Podstawowej nr 34. Start „ostry” wyznaczono przy Polmozbycie przy al. Piłsudskiego. Stąd uczestnicy rajdu wyruszyli w kierunku Purdy, po drodze rozwiązując rajdowe zagadki i rebusy, a także zwiedzając ciekawe miejsca. Jednym z nich był kościół w Purdzie.

- Zwiedzanie zabytków sakralnych to już rajdowa tradycja - wyjaśnia Jerzy Krasowski. - Tutaj nieocenioną pomocą służy nam nasz proboszcz ks. Romuald Zapadka.

Na mecie rajdu w Purdzie uczestników samochodowych zmagań miał powitać gospodarz gminy, wójt Jerzy Laskowski. Jemu też przyznano zadanie wręczenia nagród najlepszym załogom.

******

Właśnie odebraliśmy e-maila od Jerzego Krasowskiego. Oto jego treść: Szczęśliwie zakończyliśmy imprezę.Po emocjach na trasie przejazdu, gdzie zwiedzaliśmy skrzyżowanie dwóch kanałów wodnych biegnących jeden nad drugim (miejscowość Silice) i po zwiedzeniu młyna wodnego w miejscowości Pajtuny (serial Nad Rozlewiskiem) dojechaliśmy do Purdy. Zwiedzanie miejscowego kościoła, degustacja zup przygotowanych przez Chłodnię Olsztyn, to kolejne atrakcje jakie spotkały dużych i małych uczestników naszej wyprawy. Puchar, medale, paczki ze słodyczami i inne niespodzianki wręczał wszystkim załogom wójt gminy Purda Pan Jerzy Laskowski. I miejsce zajęła załoga w składzie: kierowca Pani Anna Grott, pilot Pani Anna Końpa, dzieci: Maciej i Michał Jędrzejewscy. II miejsce: Pan Ryszard Kordalski-kierowca, pani Lucyna Jaczewska-pilot, dzieci:Ewa i Paulina Kowalczyk oraz Izabela Rynkiewicz. Pozdrawiam.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Przed startem XI Rajdu Rodzinnego na Jarotach

»

09-10-2010

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.