Mieszkańcy części Olsztyna muszą przygotować się na kilkugodzinną przerwę w dostępie do ciepłej wody. Jutro (23.06), między godziną 9.00 a 17.00, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaplanowało prace przy sieci ciepłowniczej.
Przerwa obejmie osiedla Kortowo, Brzeziny, Generałów, Jaroty, Pieczewo i Nagórki. W tym czasie nie będzie ciepła potrzebnego do podgrzewania wody w kranach, co może oznaczać chwilowe utrudnienia w codziennych obowiązkach domowych. To standardowy etap przygotowań do kolejnego sezonu grzewczego. Letnie miesiące pozwalają na spokojne przeprowadzenie przeglądów, modernizacji oraz prac technicznych na sieci. Dzięki nim system ma działać sprawnie i bezpiecznie wtedy, gdy temperatury spadną, a zapotrzebowanie na ciepło wyraźnie wzrośnie.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem Pogotowia Ciepłowniczego 993.