Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MK | 2010-11-18 17:18 | Rozmiar tekstu: A A A
Pierwsze niepubliczne przedszkole w gminie Dywity

Mali Odkrywcy z Różnowa

Olsztyn24
Ruszył pociąg Małych Odkrywców (Fot. MK) | Więcej zdjęć »

Od środy (17.11) działa pierwsze w gminie Dywity przedszkole niepubliczne o nazwie Mali Odkrywcy w Różnowie. Docelowo placówka może przyjąć około 90 dzieci, a już w drugim dniu po otwarciu było ich ponad 20.

Tego zadania podjął się Kazimierz Kędzierski, dotychczas mieszkaniec Marek koło Warszawy, gdzie prowadził działalność rolniczą. Skąd zatem pomysł na takie przedsięwzięcie?

Marki tak się rozbudowały, że z każdej strony ograniczyły mi pole manewru. Poza tym moja żona uznała, że chciałaby zasmakować w życiu czegoś innego. Jeśli miałem spełnić jej życzenie, był to już ostatni dzwonek, bo mam 55 lat i z każdym rokiem byłoby trudniej – odpowiedział nam Kazimierz Kędzierski.
R E K L A M A
banner
Wyczytał w ogłoszeniu, że w gminie Dywity jest teren na takie inwestycje, który wójt przekazał mu w wieczyste użytkowanie. W ciągu czterech miesięcy zbudował od podstaw obiekt o powierzchni ponad 500 mkw. Jest w nim wszystko, co dzieciom potrzeba, łącznie z zapleczem specjalistycznym, w tym gabinetem logopedycznym. Przedszkole czynne jest w godz. 6.30-17.30 i nawet rodzice pracujący w Olsztynie mogą zostawiać tam swoje opieki na cały dzień roboczy. Jedna z mam powiedziała nam, że również opłata za pobyt dziecka jest konkurencyjna wobec tego typu placówek olsztyńskich. Jest to możliwe dzięki subwencjom przekazywanym przez gminę.

Otwarcie przedszkola było od dawna planowane na 17 listopada. Nie wiadomo, czy również bez związku z wyborami samorządowymi było uruchomienie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Dywitach, co miało miejsce w czwartek (18.11). Nie jest to Orlik, ale kompleks sportowy wybudowany siłami gminnymi z pomocą środków unijnych. Na piątek wieczór szykuje się w Dywitach kolejna atrakcja, tym razem zupełnie prywatna – otwarcie City Club z dyskoteką.  

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl