Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2011-05-07 14:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie jadą, nie tankują już po raz ósmy

Olsztyn24
Pamiątkowe zdjęcie uczestników rajdu | Więcej zdjęć »
Na niedawno odddanym do użytku olsztyńskim Placu Jana Pawła II dzisiejszego (7.05) ranka uroczyście zainaugurowano VIII edycję kampanii „JAdę, NIE TANKUJĘ!”, zorganizowaną pod honorowym patronatem prezydenta Olsztyna przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn”, Centrum Turystyki Aktywnej „Kołodrom”, Warmiński Klub Rowerowy „Fan”, Stowarzyszenie 4XK oraz Klub „4R” (działający przy Warmińsko-Mazurskim Oddziale PTTK) w ramach projektu „Olsztyn.Aktywnie!”.

- Kampania od początku organizowana jest przez kilka stowarzyszeń, które przygotowują zajęcia dla różnych grup odbiorców - wyjaśnia Mirosław Arczak ze Stowarzyszenia „Młyn”. - Są to zawody downhillowe, szkolna liga rowerowa oraz prowadzona w szkołach edukacja „rowerowa”, rajdy na orientację oraz najbardziej tłumna, kolorowa i spektakularna wycieczka rowerowa. Gromadzi ona wciąż dużo osób, które chcą czesto popróbować swoich sił w rajdzie po raz pierwszy w życiu. Cieszymy się z tego, ponieważ chcemy odpowiadać na zapotrzebowanie osób najmniej doświadczonych i wprawionych w aktywności sportowej, aby w sposób nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny wciągnąć je w uprawianie sportu.

Po otwarciu kampanii przez prezydenta Piotra Grzymowicza i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, jej uczestnicy ruszyli na pierwszy w tej edycji rowerowy rajd do Kudyp, przez Gronity, pod hasłem „Poznajemy warmińskie tradycje”. Oprócz rajdu dla aktywnych olsztynian przygotowano także zwiedzanie Chaty Warmińskiej, gry i zabawy plenerowe oraz ognisko z bezpłatnym bufetem.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Inauguracja VIII edycji „JAdę, NIE TANKUJĘ”

»

07-05-2011

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.