Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2011-06-15 23:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierwsze sportowe podsumowania i podziękowania

Olsztyn24
Talon odbiera Zbigniew Stefaniuk z V LO, trener wicemistrzyń województwa w piłce siatkowej | Więcej zdjęć »
Dobiegła końca sportowa rywalizacja uczniów olsztyńskich szkół w roku szkolnym 2010/2011. Odbywają się ostatnie finałowe zawody na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Czas więc na pierwsze podsumowania. Na razie jeszcze nieformalne, chociaż już wiadomo, że wzrosło zarówno zainteresowanie udziałem w międzyszkolnej rywalizacji sportowej, jak i podniósł się poziom tej rywalizacji. O kończącym się sportowym roku w Olsztynie rozmawiano dziś (15.06) podczas spotkania nauczycieli wychowania fizycznego w ośrodku sportów wodnych „Słoneczna Polana” nad Jeziorem Krzywym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia”.

- Takie spotkania nauczycieli wf na zakończenie roku sportowego, na łonie natury, w atmosferze pikniku, to wieloletnia olsztyńska tradycja - wyjaśniła Elżbieta Górka, przewodnicząca SSS „Juvenia”. - Wcześniej organizował je Ośrodek Sportu i Rekreacji, teraz - gdy organizacją zawodów sportowych Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie zajmuje się „Juvenia”, uważamy, że tę dobą tradycję trzeba kontynuować. Nikogo dzisiaj nie będziemy „katować” wynikami sportowymi, ale chcielibyśmy w takiej luźnej, radosnej atmosferze podziękować nauczycielom za zaangażowanie w rozwój sportu szkolnego w Olsztynie, szczególnie zaś tym, których praca przyniosła wymierne efekty w postaci medali mistrzostw województwa.

Zdaniem Elżbiety Górki, jest się z czego cieszyć. Zarówno liczba uczestników zawodów sportowych o randze mistrzostw Olsztyna (a jest ich w ciągu roku około 50), jak i sukcesów sportowych na arenie wojewódzkiej, w mijającym roku roku była większa niż we wcześniejszych latach.
R E K L A M A
banner
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznych wyników w sporcie szkolnym - takich jeszcze w Olsztynie nie było! - powiedziała pani przewodnicząca „Juvenii”. - Nasi uczniowie uczestniczyli w rekordowej liczbie finałów wojewódzkich, a i efekty medalowe tego udziału były rekordowe. Dzisiaj chcemy szczególnie podziękować wszystkim tym nauczycielom-trenerom, których wychowankowie zdobyli na mistrzostwach województwa złote, srebrne i brązowe medale.

Podziękowaniem za wyniki było dziś nie tylko „dobre słowo” i uścisk dłoni przewodniczącej „Juvenii”, ale również talony dające możliwość zakupu sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Podziękowania odebrali także pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, którzy na zlecenie „Juvenii” organizowali uczniowskie zawody.

Ze sportowych wyników uczniów i nauczycieli olsztyńskich szkół zadowolone są również władze Olsztyna, który prawie w całości finansuje sportową rywalizację między szkołami.

- Jesteśmy zadowoleni zarówno z wyników sportowych, jak i z coraz większego zaangażowania nauczycieli, które przynosi efekty w postaci osiągnięć sportowych 
- powiedziała uczestnicząca w spotkaniu na „Słonecznej Polanie” Alicja Patalon, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Olsztyna. - Jesteśmy również zadowoleni z realizacji finansowanego przez miasto zadania „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół Olsztyna”, które powierzyliśmy „Juvenii” współpracującej z OSiR-em.

Jak zapowiedziały władze „Juvenii”, oficjalne podsumowanie roku sportowego 2010/2011 odbędzie się we wrześniu w olsztyńskim ratuszu. Wtedy też najlepsi trenerzy mogą liczyć na szczególne wyróżnienia.

******
 
NAUCZYCIELE NAGRODZENI ZA WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ OLSZTYNA w roku szkolnym 2010/2011

Za złote medale mistrzostw województwa SZS

Krzysztof MACIEJEWSKI, piłka ręczna chłopców, G7        
Rafał WIŚNIEWSKI, piłka siatkowa chłopców, VIII LO    
Alicja SZTĄBERSKA, koszykówka dziewcząt, VII LO    
Błażej KOLPY, piłka siatkowa chłopców, G9        
Agnieszka RASZKIEWICZ, szachy, G22        
Lena SZYMANOWSKA/Roman HORODECKI, szachy, SP10        
Janusz CZERNIEWICZ, piłka nożna chłopców, G12         
Marcin RĄCZKIEWICZ, la – chłopcy, G 12        

Za srebrne medale mistrzostw województwa SZS


Zbigniew STEFANIUK, piłka siatkowa dziewcząt, V LO        
Marek KOTULSKI, piłka siatkowa chłopców, VII LO    
Bogdan JEŻAK, szachy, SP30        
Marek WIECZOREK, unihokej dziewcząt, ZSE-H    
Ewa KOTULSKA, la – dziewczęta, V LO        
Leszek PRZYBYSZ, la – chłopcy, ZSE        
Lech MELLER, czwórbój chłopców, SP 2        

Za brązowe medale mistrzostw województwa SZS

Karol MAZURO, piłka siatkowa dziewcząt, SP7        
Andrzej OLEJNIK, piłka siatkowa dziewcząt, IV LO        
Andrzej JANCZAK, szachy, SP9        
Sławomir GŁOCKI, la – dziewczęta, X LO   

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie nauczycieli wf na „Słonecznej Polanie”

»

15-06-2011

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
23.09 - Na terenie Olsztyna emitowany był dźwięk syreny alarmowej znajdującej się na ul. Towarowej. Portal Bezpieczny Olsztyn informuje, że doszło do awarii urządzenia emitującego (zwarcia instalacji elektrycznej).     |