Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Małgorzata Bielakow | 2011-09-19 17:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w SP 30

Olsztyn24
Szkolenie to jedno z podstawowych zadań PCK (fot. archiwum Olsztyn24)

Uświadomienie znaczenia pierwszej pomocy, propagowanie wiedzy na temat jej udzielania i uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia - to jedno z najważniejszych zadań statutowych Polskiego Czerwonego Krzyża. W celu jego realizacji w całej Polsce instruktorzy pierwszej pomocy PCK szkolą osoby w różnym wieku - również dzieci.

Znajomość tego tematu uznaliśmy za niezmiernie ważną, dlatego też takie szkolenia odbyły się w tym tygodniu w naszej szkole. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie klas IV - VI.

Zajęcia ćwiczeniowe odbywały się na fantomach. Dzieci miały za zadanie: ocenić stan poszkodowanego, zapoznać się z zasadami postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym oraz wdrożyć postępowanie w przypadku braku oddechu i krążenia. Wszystkie czynności wykonywały wzorowo!
R E K L A M A
banner
Zależy nam na tym, by nasi uczniowie potrafili właściwie zareagować w najtrudniejszych sytuacjach, by zawsze chronili ludzkie zdrowie i życie, by niewiedza i bezradność nie były powodem ludzkiego cierpienia i tragedii.

Dzieci uczestniczyły w szkoleniach niezwykle chętnie i aktywnie. Wykazywały się dużą znajomością tematu, ich spostrzeżenia były trafne, a działania zdecydowane i wykonywane precyzyjnie - pod czujnym okiem wolontariuszki PCK.

Małgorzata Bielakow
SP nr 30 w Olsztynie


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl