06:37 19 kwietnia 2024 Imieniny: Adolfa, Leona

DS | 2011-10-10 17:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Derby Olsztyna dla Naki Olsztyn

Naki Olsztyn - Warmia Olsztyn 4:0 (fot. DS - wszystkie) | Więcej zdjęć »

W VI kolejce rozgrywek grupy 3 trampkarzy młodszych doszło do meczu derbowego pomiędzy Naki 98 Olsztyn a KKS Warmia Olsztyn. Spotkanie było widowiskiem bardzo interesującym, obie drużyny pokazały ciekawy futbol. Na wielkie słowa uznania zasługuje bramkarz Warmii Olsztyn, który wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki.

Drużyna Naki od pierwszych minut grała wysokim pressingiem, czego efektem było strzelenie już w 5 min. bramki przez Konrada Juraniec, przy asyście Dawida Pawełczaka. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż 24 minuty. W tym fragmencie gry oba zespoły miały kilka sytuacji bramkowych, lecz wielkimi umiejętnościami bramkarskimi popisywali się obaj bramkarze (częściej bramkarz Warmii).

W 29 min. po akcji Dawida Pawełczaka, Konrad Juraniec nie dał po raz drugi najmniejszych szans bramkarzowi Warmii Olsztyn, ustalając wynik do przerwy na 2-0.

Po przerwie mecz miał podobny przebieg jak pierwsza połowa. Pierwsi do głosu doszli zawodnicy trenera D. Sułkowskiego i w 45 min. strzelili bramkę na 3-0. Strzelcem bramki okazał się Konrad Juraniec, który wykończył ofensywną akcję Michała Szłykowicza.
Kolejne minuty meczu to znowu wyśmienite obrony bramkarza Warmii i wiele niewykorzystanych sytuacji bramkowych przez zawodników Naki. W końcówce spotkania zespół Naki przeprowadził kolejną akcją bramkową. Po jednej z akcji lewą stroną boiska Jakub Nowakowski oddał strzał na bramkę, lecz na jej drodze stanął obrońca. Do bezpańskiej piłki dopadł Adam Zgliński i strzelił na 4-0 dla Naki Olsztyn.

Skład NAKI 98 Olsztyn: Adrian Orzeł (36’ Kacper Żukian), Marek Pilipienko (60’ Sebastian Struś), Michał Szłykowicz (59’ Michał Bajor), Tomasz Panek, Bartosz Salwowski, Wiktor Gaweł, Adam Zgliński, Sebastian Sikorski (59’ Maciej Rossa), Norbert Furmaniak (36’ Jakub Nowakowski), Dawid Pawełczak, Konrad Juraniec

Trener Warmii Andrzej Kowalczyk mimo przegranej może być zadowolony z postawy swojego zespołu. W kolejnym spotkaniu w grupy 3 dojdzie do meczu na szczycie, w którym spotkają się niepokonane do tej pory zespoły DKS Dobre Miasto i NAKI 98 Olsztyn. Mecz ten wyłoni mistrza jesieni.