03:05 06 maja 2024 Imieniny: Filipa, Judyty

red. | 2011-10-27 13:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Policjant z Olsztyna wicemistrzem świata w ju-jitsu

Tomasz Krajewski ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata
w ju-jutsu (fot. KWP)
| Więcej zdjęć »

Tomasz Krajewski, funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, zdobył tytuł wicemistrza świata w ju-jitsu. Zawody odbyły się w dniach 15-16 października w Cali w Kolumbii.

Krajewski judo trenuje od 1985 roku. Dziesięć lat temu zaczął startować również w ju-jitsu. Występuje w międzynarodowych zawodach i osiąga w nich coraz większe sukcesy.

Oprócz siedmiu tytułów mistrza Polski, ma on na swoim koncie tytuł wicemistrza świata z 2009 roku, zdobyty w Czarnogórze oraz największy z dotychczasowych sukcesów - mistrzostwo świata z ubiegłego roku, wywalczone w Rosji.

W tym roku, w drodze do finału Krajewski pokonał zawodników z Holandii, Ukrainy i Słowenii. W finale uległ jedynie reprezentantowi Iranu, Masoudowi Jalilvandowi, nad którym triumfował w ubiegłorocznych mistrzostwach świata.