Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2011-10-28 12:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Lakersi Olsztyn w Muzeum Sportu

Olsztyn24
Lakers Olsztyn w Muzeum Sportu w Olsztynie (fot. Tomasz Lenkiewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Blisko 200 osób zgromadziło się w Muzeum Sportu podczas środowego (26.10) spotkania z grającą futbol amerykański drużyną Lakers Olsztyn. Więcej kibiców zgromadziło jedynie zorganizowane przez muzeum spotkanie ze znakomitym przed laty bokserem, Jerzym Kulejem.

Ta egzotyczna dyscyplina sportu (jak mówią o niej sami zawodnicy), w Polsce zaistniała w 2004 roku. Do Olsztyna zawitała ponad rok temu. Grupa pasjonatów postanowiła rozpropagować futbol amerykański w naszym regionie i jak dotychczas udaje im się to znakomicie. Zorganizowali turniej w Olsztynie, chcą występować w III ogólnopolskiej lidze PLFA. Zapału wystarczy im na wiele lat, o czy można było przekonać się podczas spotkania w muzeum.

Zawodnicy przedstawili na nim historię futbolu amerykańskiego w Polsce oraz początki tej dyscypliny w Olsztynie. Zaprezentowane zostały przepisy gry, zasady poruszania się po boisku poszczególnych formacji. Kibice mogli obejrzeć na ekranie emocjonujące fragmenty spotkań z ligi amerykańskiej.
R E K L A M A
banner
Wiele emocji wywołała prezentacja stroju sportowego zawodnika, w jaki ubrany jest podczas meczu.

Na zakończenie spotkania zawodnicy drużyny Lakers Olsztyn przekazali Muzeum Sportu oryginalną, skórzaną piłkę, na której widnieją ich podpisy oraz zdjęcie zespołu.

W krótkim czasie swojego istnienia zespół Lakers Olsztyn odniósł już dwa sukcesy. Powstała drużyna, o której jest bardzo głośno w województwie, a Lakers Olsztyn jest najmłodszym zespołem, który ma swoją gablotę w Muzeum Sportu.

Oby tak dalej. Życzymy im sukcesów z całego serca.

Tomasz Lenkiewicz
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl