Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Ad-Ka | 2011-11-19 02:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Jesteście piękni i macie perspektywy

Olsztyn24

Wspólne zdjęcie uczestników Dyplomatorium (fot. Ad-Ka - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Takimi słowami zwrócił się dziś (18.11) do absolwentów Wydziału Prawa i Administracji prof. Wojciech Janczukowicz, prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w trakcie Dyplomatorium kończącego edukację na kierunku prawo. Z humorem i optymistycznie wskazał w swym wystąpieniu, że byli studenci dostali instrument do osiągania sukcesów i tylko od nich zależy, czy właściwie go wykorzystają.

Przybyłych absolwentów, osoby im towarzyszące oraz zaproszonych gości powitał prof. Jerzy Kasprzak, prodziekan ds. nauki. Przedstawił przy okazji oficjalnych gości, m.in. z podobnych uczelni z Albanii i Włoch. Po nich edukację dyplomowego rocznika podsumował dziekan Wydziału Prawa i Administracji – prof. Bronisław Sitek.

– Czas mija niepostrzeżenie i wspominamy teraz edukację, jaką przyszło wam zdobywać. Absolwenci wiedzą, że nie tylko sama wiedza i umiejętności się liczą. Współczesny rynek pracy wymaga od młodych pracowników samodzielnego podejmowania decyzji i przedsiębiorczości. Liczą się kompetencje, dobre i kreatywne wykonywanie powierzonych zadań – stwierdził prof. Sitek. Jednocześnie zauważył, że przez całą edukację nauczyciele akademiccy starali się młodzieży wpoić zasady uczciwości i sumienności, a także przestrzegania zasad.
R E K L A M A
banner
– Ściąganie to nie zaradność, jak uważają niektórzy, a oszustwo. Pomaganie ściągać to nie koleżeństwo, a współudział w oszustwie. Uczciwość i sumienność to podstawowy fundament prawa i życia społecznego – dodał dziekan.

Jestem spokojny o waszą przyszłość, bo świat jest pełen spełnionych prawników – zauważył z humorem prorektor Janczukowicz. – Wierzę, że będziecie dobrze konstruować prawo. Nie chcę, by było tak, że świadek z Rzeszowa będzie musiał jechać na zeznania do Szczecina. Wszak mamy XXI wiek i są możliwości zeznań choćby przez videokonferencje. Nie chciałbym też, by za klapsa matka szła do więzienia na 1,5 roku. Wierzę, że stworzycie prawo, które nie będzie wymagało specjalnych i trudnych interpretacji.

Na koniec dodał, że choć rodzice sporo zainwestowali w swe pociechy, by te mogły skończyć prawo, to jednak to jeszcze nie koniec, gdyż potrzeba jeszcze trochę czasu, by młodzi weszli w tryby zawodowego spełnienia się jako radcowie prawni, adwokaci, prokuratorzy, sędziowie i pracownicy administracji.

Powystąpieniach ponad dwusetce absolwentów odzianych w uroczyste togi i birety wręczono dyplomy oraz nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie. Uroczystość zamknęły popisy taneczne czirliderek, co było zupełnym zaskoczeniem, po tak podniosłej atmosferze.

Ad-Ka

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.