Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Ad-Ka | 2012-02-11 21:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Karnawałowe spotkanie Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK

Olsztyn24
Występuje młodzież z Pałacu Młodzieży w Olsztynie (fot. Ad-Ka - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Tradycyjnie, co roku zarząd Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Olsztynie organizuje karnawałowe spotkanie, w trakcie którego podsumowywana jest działalność oddziału w minionym roku i wręczane są podziękowania oraz wyróżnienia za aktywną działalność turystyczną. Takie spotkanie odbyło się właśnie dziś (11.02) w Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie.

Na tegoroczne spotkanie sporo osób nie dotarło, głównie z powodu przeziębień i „nałożenia się” innych imprez turystycznych, w których uczestniczą członkowie PTTK. Przybyłych gości powitał Marian Jurak, prezes Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie oraz Alicja Opalińska, prowadząca koło PTTK w Pałacu Młodzieży. Po nich wystąpiła młodzież z Pałacu – zespół gitar klasycznych „Festina Lente” oraz wokalny, prowadzony przez Edytę Mazur.

Podczas spotkania spomniano zmarłe w ostatnich dniach dwie wybitne osobistości związane z olsztyńską turystyką – Jadwigę Witkowską, aktywnie działającą w Klubie Turystyki Górskiej „Grań” oraz Władysława Ogrodzińskiego, długoletniego prezesa zarządu Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, zasłużonego krajoznawcę, publicystę i miłośnika regionu. Ich pamięć uczczono minutą ciszy.
R E K L A M A
banner
Potem prezes Jurak krótko podsumował miniony rok działalności PTTK na terenie Warmii i Mazur.

– Nie sposób wymienić wszystkie dokonania i imprezy – stwierdził. Było ich tak wiele. Jednak, jak co roku, staramy się wyróżnić najbardziej aktywnych, zaangażowanych w krzewienie turystyki.
 
W tym roku najważniejsze nagrody za rozwijanie edukacji turystycznej wręczono dwóm paniom: Alicji Opalińskiej i Bożenie Kumiszczo. Otrzymały one Medal Komisji Edukacji Narodowej za propagowanie turystyki wśród dzieci i młodzieży. Wśród wyróżnionych w tym roku była obecna weteranka Halina Herman. To najstarsza członkini Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK. Działa w turystyce od 60. lat. Wyróżniono także 50-letnią działalność Feliksa Muraszka oraz Andrzeja Flisa.

Po nich dyplomy i wyróżnienia za pracę otrzymało kilkudziesięciu członków regionalnych kół PTTK. Pogrupowano ich działami. Najpierw wyróżniono koła propagujące turystykę rodzinną. Najwięcej słów uznania zdobyła Barbara Waśkowska, organizatorka imprezy „Zdobywamy Siedmiomilowe Buty”. Przez 25 lat, na 250 zorganizowanych imprez aż 242 zorganizowała pani Basia. Przez ten czas uczestniczyło w nich blisko 20 tys. osób. Przewędrowano ponad 1800 km.

Kolejne podziękowania trafiły do przedstawicieli kół działających wśród młodzieży oraz działających w ramach Uniwersytetu III Wieku.

Spotkanie zamknęła multimedialna prezentacja zeszłorocznych dokonań. Przedstawiono materiały ze zorganizowanych imprez, wycieczek i spotkań. W międzyczasie można było napić się kawy, herbaty, soków i skosztować ciasteczek.

– Najbliższa dużą imprezą będzie szkolenie podnoszące kwalifikacje przewodników, które będzie zorganizowane 3 marca w Pałacu Młodzieży – powiedziała Alicja Opalińska.

Z kolei Marian Jurak stwierdził, że w tym roku przypada 60. rocznica Koła Przewodników PTTK w Olsztynie. Rocznicowe obchody planowane są na jesień.

Ad-Ka
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl