21:47 18 maja 2024 Imieniny: Eryka, Feliksa

RM/red. | 2012-02-20 21:43 | Rozmiar tekstu: A A A

W Kielcach Indykpol AZS też nie dał rady

(fot. archiwum)

Siatkarze Indykpolu AZS grali dziś (20.02) mecz w Kielcach, z tamtejszym Fartem. Olsztynianie farta jednak nie mieli i mecz przegrali 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 25:20).

W pierwszym secie po pięć punktów dla gospodarzy zdobyli Xavier Kapfer i Marcus Nilsson. Fart cały czas minimalnie prowadził różnicą 2-4 punktów i pewnie objął prowadzenie w meczu.

W drugim secie było podobnie. Gospodarze mieli niewielką, ale pewną przewagę - 8:6, 13:10 i 20:18. Końcówka tej partii była jednak popisem kielczan, którzy ostatecznie wygrali tę partię do 19.

Również na początku trzeciego seta gospodarze uzyskali przewagę (9:5), ale olsztynianie wyrównali i podjęli walkę. Tę odsłonę meczu Indykpol wygrał na przewagi 26:24. Ale to było wszystko, co dzisiaj olsztynianie mogli „ugrać” w Kielcach.
W ostatnim secie od początku wyraźną przewagę mieli kielczanie. Tę odsłonę wygrali dość wyraźnie 25:20, przypieczętowując sukces w całym spotkaniu.

MVP meczu został wybrany Marcus Nilsson z Farta.

Mecz Fart - Indykpol AZS zakończył 16. kolejkę spotkań PlusLigi siatkarzy. Ten wynik oznacza, że zespoły Indykpol AZS oraz LotosTrefl Gdańsk znalazły się poza czołową ósemką, która walczyć będzie o miejsca 1-8.