Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2012-03-04 22:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Space VJ Meeting za nami

Olsztyn24
Pokaz w BWA | Więcej zdjęć »

W stolicy Warmii i Mazur od minionego czwartku gościli VJ-e z całego świata. Jak wcześniej informowaliśmy, 32. miłośników vjingu spotkało się na I Kosmicznym Spotkaniu VJ-ów w Olsztynie (Space VJ Meeting), aby wspólnie oddawać się pasji miksowania obrazów w rytm muzyki i tworzenia videomappingu oraz wymieniać doświadczenia i wzajemnie uczyć się wszystkiego, co wiąże się z tworzeniem tej jeszcze w Polsce mało znanej, ale jednak sztuki.

Zjazd miał jeszcze jeden ważny dla głównego organizatora ze strony polskiej, Jarosława Bałabańskiego (funkcjonujacego w branży jako VJ Diablos) - miał przybliżyć olsztynianom vjing. Dlatego też w planie imprezy znalazły się także warsztaty dla zainteresowanych (prowadzone między innymi przez Bjorna Samsona z Belgii i Kyle`a Lionsa z USA) oraz pokazy umiejętności międzynarodowych gości, które odbyły się w BWA, planetarium (również pokazy fulldome) oraz w klubie studenckim Grawitacja.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że przyjechało na naszą imprezę tyle osób - przyznał VJ Diablos, z którym rozmawialiśmy dzisiaj (4.03) w przerwie między warsztatami a prezentacjami VJ-ów w BWA. - Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, ponieważ pomysł zaczęliśmy organizować 6 tygodni temu. To jest wspaniała sprawa, że chociaż wstępny plan naszej imprezy musiał zostać zweryfikowany przez zmiany wynikłe ze strony planetarium, to jednak udało się nam wspólnie stworzyć coś z niczego, dostosować się do zmieniającej się sytuacji. Bardzo pomogli nam w tym wolontariusze oraz nasi partnerzy, dzięki którym mieliśmy m. in. dostęp do profesjonalnego sprzętu. 
R E K L A M A
banner
Jak stwierdził nasz rozmówca, te doświadczenia będą bardzo pomocne w organizowaniu drugiej edycji Space VJ Meeting, która jest planowana na wrzesień tego roku.  

I Space VJ Meeting odbywał się pod Honorowymi Patronatami Prezydenta Olsztyna oraz Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl