16:41 05 maja 2024 Imieniny: Ireny, Waldemara

red. | 2012-03-29 00:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Przegrana Indykpolu AZS na koniec sezonu

Sezon 2011/2012 dla Indykpolu już się zakończył

Siatkarze Indykpolu AZS przegraną zakończyli udział w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2011/2012. W rozegranym w Gdańsku meczu ulegli w środę (28.03) Lotosowi Trefl Gdańsk 3:0.

Pierwszego seta olsztynianie przegrali „gładko” do 13. W drugim secie olsztynianie stawiali już mocniejszy opór, ale uzyskana przez Lotos na początku meczu przewaga (m.in. 11:6) pozwoliła gdańszczanom zwyciężyć również w tej odsłonie meczu do 21. Trzeci set był już bardzo zacięty. Indykpol długi czas prowadził nawet 1-2 punktami. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali tego seta na przewagi do 24.

Był to trzeci, przegrany pojedynek z Lotosem, a tym samym ostatni dla obu zespołów w tym sezonie. Olsztynianom udało się wygrać tylko raz. Miejsce 9. w PlusLidze zajął więc Lotos. Ostatnie miejsce przypadło Indykpolowi AZS, który mimo tego w następnym sezonie powinien ponownie pojawić się na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej siatkarzy w Polsce. Chyba że sponsorzy nie dopiszą...