Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email ep | 2012-05-28 13:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Budowa sali gimnastycznej w ZPE na półmetku

Olsztyn24

Budowa postępuje z każdym dniem (fot. ZPE) | Więcej zdjęć »
Budowa sali gimnastycznej, a dokładnie pawilonu sportowo-rehabilitacyjnego w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie postępuje w imponującym tempie. W miejscu, gdzie jeszcze w połowie marca była tylko dziura w ziemi, stoi już dwupiętrowy budynek!

- Salę planujemy oddać do użytku 1 września, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego - mówi Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. - Już można zobaczyć, jak będzie wyglądał budynek, gotowe są wizualizacje.

W ZPE przy ul. Turowskiego 1 uczy się blisko 400 dzieci, w tym około 300 niepełnosprawnych z całego regionu. W szkole opiekuje się nimi bardzo dobrze wykształcona kadra. Mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny i rehabilitacyjny. Brakowało jedynie sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, ale już niedługo. Budynek rośnie w oczach, w środku pracują instalatorzy, robotnicy wkrótce zaczną kłaść stropy.
R E K L A M A
banner
Koszt przedsięwzięcia sięga 3,9 mln zł. ZPE, a właściwie organ prowadzący Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci, otrzymał dofinansowanie z pieniędzy dzielonych przez samorząd województwa, z puli na inwestycje sportowe oraz służące rehabilitacji niepełnosprawnych.

- Ważnym elementem finansowania będą również wpływy z 1 procenta z rozliczeń rocznych od mieszkańców Warmii i Mazur - mówi Agnieszka Jabłońska. - Dziękujemy wszystkim, którzy właśnie nam przekazali swój ułamek podatku, dokładając swoją cegiełkę do sali gimnastycznej dla niepełnosprawnych dzieci.

ep

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.