Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ATK | 2012-06-02 20:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Baba Pruska promowała Olsztyn na starówce

Olsztyn24
Parada przy Wysokiej Bramie (fot. ATK - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Pogoda nie sprzyjała sobotnim (2.06) imprezom plenerowym, ale na godzinkę zrobiło się słonecznie i nawet ciepło, a to spowodowało, że ruszyła kawalkada Bab z Olsztyna od Wysokiej Bramy do Amfiteatru im. Czesława Niemena. To już druga impreza tego typu. Ubiegłoroczna zakończyła się ogromnym sukcesem. Urzekła turystów i olsztynian.

Przemarsz Bab otwierał mecenas i inicjator imprezy - Tomasz Lella. Za nim ruszył zespół tancerek oraz Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół Zawodowych w Iławie, występujący ze standardami muzycznymi. Mieszkańcy Olsztyna z zainteresowaniem przyglądali się kolorowej i wesołej paradzie. Przemarsz miał dotrzeć do Mostu Jana, jednak w ostatniej chwili zdecydowano się skrócic trasę ze względu na kłebiące sie chmury i obawy, że lada moment może lunąć deszcz.

Pod Starym Ratuszem ustawiony był szpaler Bab Bruskich. Tu na moment wszyscy się zatrzymali na krótkiej prezentacji orkiestry. Potem kawalkada ruszyła do amfiteatru i tam odbył się właściwy występ muzyków z Iławy oraz pokaz mody pod hasłem „Modna baba z Olsztyna”. Projektantką strojów była Barbara Cały. W trzech wyjściach zaprezentowała ona fantazyjne stroje letnie, kreacje balowe oraz futra.
R E K L A M A
banner
Jak to zazwyczaj bywa, nie obyło się bez drobnych potknięć. Największym burzycielem zabawy była jednak pogoda, która co i rusz wyganiała publiczność z widowni. Co wytrwalsi wytrzymali do końca, stając pod estradą.

Zaplanowane rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Baba z Olsztyna„ nie odbyło się. Publiczność poznała tylko nazwiska laureatów. Zaprezentowana została też nowa książka Tomasza Lelli poświęcona Babie Pruskiej. Można ją już kupić na stoisku księgarskim przy Starym Ratuszu.

W czasie, gdy na starówce trwała parada, w „Starym Zaułku„ malowano tegoroczne Baby Pruskie. Po ich ukończeniu ma odbyć się aukcja dzieł sztuki „Baba z Olsztyna”, którą organizuje Lions Club Olsztyn. Dochód z aukcji ma zasilić konto Lionsów. Pieniądze mają trafić na cele charytatywne.

Baby Pruskie będą nam towarzyszyć przez całe wakacje. Stopniowo też będą nabierać kolorów – mówi Tomasz Lella.

ATK

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl