Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MC | 2012-07-09 14:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Jerzy Satanowski z medalem za zasługi dla województwa i kluczami do bram Olsztyna

Olsztyn24
Na scenie od lewej: Jacek Protas, Jerzy Satanowski i Piotr Grzymowicz (fot. M. Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Jerzy Satanowski - kompozytor, dyrygent i reżyser, a także jeden z twórców odbywających się już od 39. lat w Olsztynie Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, wybrał Olsztyn na świętowanie jubileuszu 40-lecia pracy artystycznnej. Za to został doceniony nie tylko przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, organizatora Spotkań Zamkowych, ale także przez władze regionu i miasta.

Najpierw w sobotnią noc na zamkowym dziedzińcu CEiIK przygotował jubiletowi koncert zatytułowany „Zwykły Cud” z udziałem wybitnych postaci polskiej sceny, m.in. Piotra Machalicy, Mariana Opanii, Jana Wołka i Zbigniewa Zamachowskiego. Na scenie pojawił się też sam jubilat.

W niedzielę natomiast w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbył się specjalny koncert z okazji jubileuszu Satanowskiego. Przed koncertem jubilat odebrał szczególne honory. Marszałek województwa Jacek Protas udekorował Jerzego Satanowskiego Medalem „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, natomiast prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wręczył mu symboliczny klucz do bram miasta, podkreślając przy tym, że Jerzy Satanowski od lat promuje region i miasto w Polsce.
R E K L A M A
banner
W programie jubileuszowego koncertu zatytułowanego „Wyjście z tła… Muzyka teatralna i filmowa Jerzego Satanowskiego”, który poprowadził Andrzej Poniedzielski, znalazły się występy Hanny Banaszak, Doroty Osińskiej, Jana Tomaszewskiego, Henryka Miśkiewicza, Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i zespołu Kameleon.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl