15:59 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

Newsroom24 Bezpieczeństwo publiczne
waclawbr | 2012-07-25 12:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Najsprawniejsi ze strażaków gośćmi wojewody

Wojewoda Marian Podziewski i jego goście | Więcej zdjęć »

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski zaprosił dziś (25.07) najsprawniejszych z warmińsko-mazurskich strażaków PSP. Bezpośrednim powodem zaproszenia było medalowe miejsce na XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym, jakie na początku lipca odbyły się W Częstochowie. Reprezentanci naszego województwa wywalczyli tam trzecie miejsce.

Udane dla warmińsko-mazurskich strażaków mistrzostwa rozgrywane były w dniach 4-6 lipca na obiektach sportowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. W zawodach udział wzięło 16 reprezentacji komend wojewódzkich PSP, 4 reprezentacje szkół pożarniczych PSP z Krakowa, Poznania, Warszawy i Częstochowy oraz 7 zespołów zagranicznych z Białorusi, Czech, Rosji, Litwy, Kazachstanu, Węgier i Ukrainy.

» st. str. Przemysław Kierzenkowski - KP PSP Nowe Miasto Lubawskie
» st. str. Patryk Januszewski - KP PSP Nowe Miasto Lubawskie.
Trenerem reprezentacji był st. sekc. Marcin Warcaba z KW PSP Olsztyn, a kierownikiem drużyny mł. kpt. Piotr Szysler z KP PSP Iława.

W pierwszym dniu mistrzostw (4.07) rozegrano konkurencję „pożarniczy tor przeszkód”. Reprezentacja woj. warmińsko- mazurskiego drużynowo zajęła 7. miejsce, a indywidualnie najlepszy był Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, który z czasem 17,12 s zajął 7. miejsce.

Następnego dnia (5.07) rozegrano dwie konkurencje, tj: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni i sztafetę pożarniczą. W tej pierwszej konkurencji drużynowo nasi reprezentanci zdobyli 3. miejsce. Indywidualnie najlepszy był Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach, który z czasem 14,95 s zajął 3. miejsce. W konkurencji „sztafeta pożarnicza” drużynowo reprezentacja woj. warmińsko- mazurskiego zajęła 4. miejsce.

W ostatnim dniu mistrzostw (6.07) rozegrano ostatnią konkurencję „ćwiczenie bojowe”. W tej konkurencji nasi zawodnicy zajęli 10. miejsce.

W klasyfikacji generalnej XXIX Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym Reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego zajęła III miejsce. Krystian Masalski z KP PSP w Bartoszycach indywidualnie w dwuboju pożarniczym zajął miejsce 4.

Dzisiaj wojewoda Marian Podziewski pogratulował strażakom sukcesu, życząc w następnych latach najwyższego miejsca na podium. Do ustnych gratulacji i podziękowań dołączył pisemne adresy dla każdego z członków strażackiej reprezentacji.