04:12 26 maja 2024 Imieniny: Eweliny, Filipa

wb | 2012-08-12 17:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Wiktoria Kulik z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Olsztyn24
Wiktoria Kulik po mistrzostwach w Szczecinie

W mijającym tygodniu (6-12.08) Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 14 u w tenisie ziemnym. W zawodach wzięło udział ponad 120 młodych tenisistów.

Do turnieju przystąpiło kilkoro reprezentantów Warmii i Mazur. Niestety większość odpadła z rywalizacji już I i II rundzie. Najdłużej na placu boju pozostała najlepsza nasza zawodniczka w tej kategorii wiekowej - 13 letnia Wiktoria Kulik z OKT Jodłowa Olsztyn.

W singlu Wiktoria pokonała trzy rywalki. W II rundzie wygrała z mistrzynią Polski do lat 12. z poprzedniego roku Magdalenę Kądzielewską, tym samym rewanżując się jej za porażkę w finale MP do lat 12. w 2011 r.). W ćwierćfinale olsztynianka pokonała wicemistrzynię Polski do lat 14. Dorotę Szczygielską, a zatrzymała została dopiero w półfinale przez rozstawioną z nr 1 Alicję Sierzputowską (Arka Gdynia).

Wiktoria Kulik zdobyła więc brązowy medal Mistrzostw Polski młodziczek. To sukces olsztyńskiej zawodniczki, bowiem należy pamiętać, że nasza tenisistka jest o rok młodsza od większości rywalek i jeszcze przez rok będzie mogła występować w tej kategorii wiekowej.
Wcześniej Wiktoria zdobyła z Marcinem Morawskim (ŁKT Łódź) srebrny medal Mistrzostw Polski w grze mieszanej.