Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2012-09-15 21:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Regionalne smakołyki na i pod zamkiem

Olsztyn24
Festyn Dziedzictwo Kulinarne Warmii Mazur i Powiśla | Więcej zdjęć »
W sobotę i w niedzielę (15-16.09) Olsztyn gości członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”. Na dziedzińcu olsztyńskiego zamku i na podzamczu oferują oni produkowane przez siebie regionalne smakołyki.

Odbywający się w Olsztynie Festyn Dziedzictwo Kulinarne Warmii Mazur i Powiśle jest jedenastą z dwunastu zaplanowanych na ten rok przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie kulinarnych imprez regionalnych. Jednak w Olsztynie po raz ostatni pokazują swoje umiejętności restauratorzy, którzy przygotowali degustacje gulaszów, potraw mącznych, ziemniaczanych oraz potraw na bazie runa leśnego. Serwują też wędliny na ciepło. W sobotę chętnych do degustacji było wielu, przed zorganizowaną na zamkowym dziedzińcu „jadłodajnią” ustawiała się długa kolejka.

Drugą grupę uczestników festynu stanowią producenci regionalnej żywności. Na ustawionych na podzamczu straganach oferują m.in. wędliny, pieczywo, sery, ryby i miody. Zainteresowanie oferowanymi produktami jest spore, chociaż ceny są wyższe niż w supermarketach. Marka jednak robi swoje.
R E K L A M A
banner
Atrakcją olsztyńskiego festynu są również wykłady dr Grzegorza Russaka, kucharza, gawędziarza, prezesa Polskiej Izby Produktu Regionalnego. W Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku zaprzyjaźniony już z organizatorami i członkami sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” pan doktor opowiada m.in. o sposobach przechowywania żywności w czasach, gdy nie były jeszcze znane wypełnione freonem lodówki.

W niedzielę drugi dzień olsztyńskiego festiwalu. A ostatnia impreza z tegorocznego kalendarza regionalnych imprez kulinarnych odbędzie się 6 października w Ełku. Będzie to Regionalne Święto Miodu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Festyn Dziedzictwo Kulinarne w Olsztynie

»

15-09-2012

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl