16:56 26 kwietnia 2024 Imieniny: Klaudiusza, Marzeny

Newsroom24 Imprezy, wydarzenia
mkz | 2012-10-03 14:43 | Rozmiar tekstu: A A A
Przełajowe mistrzostwa w Brąswałdzie

Szkolne asy wybiegły na trasy

Dużo emocji towarzyszyło rywalizacji uczniów z gminy Dywity, którzy spotkali się na trasach biegów przełajowych w Brąswałdzie.

We wtorek (2.10) odbyły się tam dziesiąte już Mistrzostwa Gminy Dywity w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W zawodach udział wzięło pięć szkół z terenu naszej gminy, które reprezentowało 87 uczniów. Wszystkich uczestników powitał przedstawiciel Gminy Dywity, który życzył zawodnikom dobrych wyników sportowych podczas biegów. Następnie Szymon Niestatek (trener lekkoatletów GUKS ASY Dywity) przedstawił zawodnikom szczegóły techniczne dotyczące rozgrywania poszczególnych biegów.

Duże emocje były już w pierwszym biegu gimnazjalistów na 1500 m, który po fantastycznym finiszu wygrał Łukasz Michalak z Dywit. Wśród dziewcząt z gimnazjów najlepsza okazała się Monika Dobrzyńska, która po dobrze rozegranym biegu pokonała swoją klubową koleżankę Paulinę Potasznik. Największą frekwencję mieliśmy wśród szkół podstawowych. W biegu młodszej grupy dziewcząt zwyciężyła zdecydowanie Justyna Rumińska przed Olą Żuk (obie z Frączek) i Hanią Nowak (SP Dywity).

Wśród chłopców grupy młodszej wygrał prowadzący od startu do mety Hubert Obuchowicz (SP Dywity), drugi był Damian Greif (SP Frączki), a trzeci Wojtek Ziędarski z Dywit. Kolejne na trasę ruszyły dziewczęta starsze ze szkoły podstawowej. Walka o pierwsze miejsce toczyła się między Alą Potasznik z Dywit i Natalią Grubert z Bukwałdu. Do ponad połowy dystansu dziewczęta biegły równo i blisko siebie, ale ostatnie 200 m szybciej pokonała Ala i ona mięła linię mety jako pierwsza. Brązowy medal wywalczyła ambitnie biegnąca Iza Górczak z Dywit.
W ostatnim biegu rywalizowali chłopcy starsi ze szkół podstawowych. Walka o medale była bardzo zacięta. Zwyciężył po mocnym finiszu Dawid Pietkiewicz, medal srebrny powędrował do Kamila Michalaka, a medal brązowy do Michała Wiśniewskiego (wszyscy SP Dywity).

Organizatorem zawodów było Gminne Zrzeszenie LZS Dywity, Gminny Klub Sportowy ASY Dywity oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Brąswałdu. Medaliści biegów otrzymali nagrody rzeczowe, a zawodnicy z miejsce I-VI pamiątkowe dyplomy.