Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ATK | 2012-10-11 13:14 | Rozmiar tekstu: A A A

V Wojewódzka Konferencja „Trzeci Wiek – na start”

Olsztyn24
Konferencję uświetnił występ Chóru UTW w Olsztynie (fot. ATK - wszystkie) | Więcej zdjęć »

W Hotelu Wileńskim odbyła się wczoraj (10.10) konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych „Trzeci Wiek - na start!”. Przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście przedstawiali dotychczasowe osiągnięcia w rozwijaniu aktywizacji seniorów. Spotkanie, choć odbywało się przy okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, kipiało młodzieńczą wprost energią.

Konferencję rozpoczął Chór Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie pod batutą Natalii Kaczmarczik. Potem głos zabrał wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Witold Wróblewski.

O „Solidarności międzypokoleniowej w kontekście globalizacji” mówił Andrzej Klimczuk, socjolog i doktorant w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Z kolei dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Alicja Rutecka, podsumowała realizację projektu sportowo-promocyjnego Warmia Mazury Senior Games 2012. Efekty i osiągnięcia zaskoczyły organizatorów tej imprezy. Zamierzają oni kontynuować ten projekt w przyszłości.
R E K L A M A
banner
Następnie działalność Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie przedstawił prezes uniwersytetu Janusz Adamus, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostródzie – Elżbieta Dziergacz, przewodnicząca Samorządu Słuchaczy UTW, a w Działdowie prezes Jerzy Giezek.

Antoni Furtak scharakteryzował działalność Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii i Mazur.  – Z pojedyńczymi uniwersytetami władze regionu nie za bardzo się liczyły. W porozumieniu jesteśmy większą siłą – argumentował.

Po przerwie kawowej owacyjnie oklaskiwany był Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostródzie pod batutą emerytowanego nauczyciela muzyki Ireny Sitarz. Szefowa zespołu zaprezentowała śpiewnik kolęd i pastorałek, który będzie promowany przed Bożym Narodzeniem. Potem o „Aktywizacji seniorów poprzez integrację z młodzieżą” mówiła Patrycja Łapińska, prezes Ełckiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów „ESSA” w Ełku. Przedstawiła przy tym propozycję wspólnego spędzania czasu ludzi dojrzałych z młodzieżą. Bardzo interesujące spostrzeżenia o wolontariacie zawarła w swym wystąpieniu Paulina Białobrzewska, wolontariusz Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju „PIONIER” w Olsztynie. Z kolei Barbara Wyłudek, prezes Stowarzyszenia „Kobieta na PLUS” w Rucianem-Nidzie mówiła o Kawiarenkach CyberSenior w Rucianem-Nidzie.

Konferencję zakończyła projekcja filmu „Drogi dwudziestoletni” zrealizowanego przez Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Szkoda tylko, że obejrzała go już niewielka publiczność. W holu można było obejrzeć też niezwykle piękne dzieła artystycznego rzemiosła – obrazy olejne, akwarele, hafty, wycinanki scrapingu i ozdoby wykonane szydełkiem. Prawdziwe cuda.

ATK

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl