Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2012-10-13 19:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Marsz Różowej Wstążki przeszedł ulicami Olsztyna

Olsztyn24
Marsz Różowej Wstążki na al. Piłsudskiego | Więcej zdjęć »
Kilkadziesiąt osób z różowymi balonikami i różowymi wstążeczkami w klapach płaszczów i marynarek przeszło dziś (13.10) zorganizowaną grupą ulicami olsztyńskiego centrum. Wszyscy byli uczestnikami dorocznego Marszu Różowej Wstążki, organizowanego corocznie przez Olsztyńskie Towarzystwo Amazonki.

Olsztyńska organizacja amazonek, czyli kobiet po mastektomii, organizuje co roku Marsze Różowej Wstążki z udziałem swoich członkiń, ich rodzin i sympatyków, by przypominać o problemie i zachęcać kobiety do badań profilaktycznych. Marsze odbywają się pod stałym hasłem „Kochamy cię życie”.

Zwyczajowo marsze startują pod olsztyńskim ratuszem i kierują się na Stare Miasto, by ulicą Staszica i Pieniężnego wrócić do ratusza, gdzie odbywają się spotkania uczestników marszu. W tym roku było inaczej.
R E K L A M A
banner
Jakkolwiek marsz wystartował spod ratusza, to kolumna skierowała się w aleję Piłsudskiego, a potem ulicami Kopernika, Mickiewicza i Kościuszki doszła do siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie. Tam bowiem zaplanowano szczególnie podniosłą dla amazonek uroczystość - jubileusz 20-lecia Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki.

Po drodze na miejsce jubileuszu uczestniczące w marszu panie rozdawały napotkanym po drodze paniom baloniki i ulotki informacyjne, zachęcając do przeprowadzania badań piersi.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Marsz Różowej Wstążki 2012

»

13-10-2012

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl