Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email UM | 2012-10-23 15:58 | Rozmiar tekstu: A A A

UWM pozyskał pieniądze na współpracę z biznesem

Olsztyn24
Rektorat UWM
Ponad 50. pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego weźmie udział w programie stażowo-szkoleniowym w przedsiębiorstwach z regionu. Wynikiem współpracy mają być pomysły na nowe, innowacyjne rozwiązania w działalności małych i średnich firm. O dofinansowaniu tego przedsięwzięcia zdecydował dziś (23.10) zarząd województwa.

- Dobra współpraca jednostek naukowych z biznesem ma we współczesnej gospodarce szczególne znaczenie. Jeżeli nasze przedsiębiorstwa chcą zdobywać zagraniczne rynki, muszą bazować na innowacyjnych pomysłach i rozwiązaniach. Myślę, że projekt przyniesie dużo korzyści firmom oraz samej uczelni – podkreśla Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

W projekcie weźmie udział co najmniej 40 przedsiębiorstw należących do strategicznych dla regionu branż m.in. meblarstwa, turystyki oraz przemysłu spożywczego.
R E K L A M A
banner
Projekt „Regionalny transfer wiedzy z nauki do biznesu“ rozpocznie się w drugiej połowie 2013 roku i trwać będzie do marca 2015 roku. Pieniądze na jego realizację pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Koszt wszystkich szkoleń i staży szacowany jest na blisko 870 tys. zł.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.