12:42 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

wb | 2012-10-28 18:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Porażki naszych zespołów w Malborku i Olsztynie

(fot. archiwum)

W rozegranych w czasie tego weekendu (27-28.10) spotkaniach przez trzy najpopularniejsze zespoły meczach, tylko Stomil wywalczył jeden punkt. Mecze Warmii Traveland w Malborku i Indykpolu AZS w Olsztynie zakończyły się dotkliwymi porażkami naszych zespołów.<

O tym, jak piłkarze Stomilu uratowali jeden punkt w wyjazdowym meczu z Okocimskim Brzesko pisaliśmy wczoraj w materiale zatytułowanym „Stomil jak Feniks”. Przypomnimy tylko, że olsztynianie zremisowali spotkanie 3:3, chociaż po 10 minutach spotkania przegrywali już 3:1. Remis Stomilu to jedyna w miarę dobra wiadomość dla kibiców najpopularniejszych olsztyńskich ekip. Pozostałe zespoły przegrały swoje spotkania i to przegrały dotkliwie.

Jeszcze wczoraj (28.10) wieczorem drugą z rzędu porażkę w rozgrywkach I ligi piłkarzy ręcznych ponieśli zawodnicy Warmii Traveland. W wyjazdowym meczu z Pomezanią Malbork przegrali wyraźnie 30:36 (16:14).

Już początek meczu pokazał, że Pomezania będzie bardzo wymagającym przeciwnikiem dla olsztyńskiego zespołu. Mecz rozpoczął się źle dla olsztynian. Po 6. minutach Warmia przegrywała 4:1. Wtedy olsztynianie na moment zmobilizowali się i doprowadzili do remisu 6:6. Po tym momencie meczu gospodarze odzyskali inicjatywę i ponownie wyszli na prowadzenie, które na kilka minut przed końcem pierwszej połowy wynosiło nawet 6 bramek (16:10). Dwa ostatnie trafienia w tej części meczu należały jednak do olsztyńskiego zespołu i pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 16:12.
Dwie pierwsze bramki w drugiej połowie również strzelili olsztynianie zbliżając się do drużyny z Malborka na dwa oczka (16:14). Niewielka przewaga bramkowa Pomezanii utrzymywała się do 10. minuty spotkania, kiedy Warmiacy doprowadzili do wyrównania (20:20). I kiedy wydawało się, że olsztynianie są na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa w spotkaniu, na wyżyny umiejętności wznieśli się gospodarze. W ciągu jedenastu minut strzelili 8 bramek, tracąc tylko dwie (28:22). Taką sześciobramkową przewagę zespołowi z Malborka udało się utrzymać do końca spotkania (36:30).

Po tej porażce Warmia Traveland spadła na 5. miejsce w tabeli grupy A I ligi piłki ręcznej.

Wynikiem rozegranego dzisiaj (28.10) w HWS Urania meczu pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn a Effectorem Kielce była bolesna porażka olsztyńskiej drużyny. Po nieco ponad godzinnym spotkaniu olsztynianie zeszli z parkietu pokonani 0:3. Siatkarze Indykpolu AZS w pierwszym i drugim secie zdobyli tylko po 20 punktów. W trzeciej części meczu zostali zdeklasowani przez kielczan zdobywając tylko 15 punktów.

Po czterech kolejkach PlusLigi siatkarze Indykpol AZS mają na koncie dwie porażki, jedno zwycięstwo oraz jeden zaległy mecz do rozegrania (ze Skrą Bełchatów).