Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2012-11-06 15:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie

Olsztyn24
Dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk odbiera certyfikaty | Więcej zdjęć »
Kilkudziesięciu znakomitych gości, z przedstawicielami władz województwa, regionu i miasta na czele, pojawiło się dzisiaj (6.11) w obiekcie Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie przy al. Wojska Polskiego 30, by wspólnie z pracownikami szpitala świętować co najmniej trzy ważne wydarzenia. Na dzisiaj bowiem w dawnym szpitalu kolejowym zaplanowano oficjalne zakończenie remontu, uruchomienie uniwersyteckiej katedry i klinik oraz odbiór certyfikatów jakości.

Modernizacja budynków dawnego szpitala kolejowego trwała ponad dwa lata. Wydano na nią ponad 16 mln złotych ze środków europejskich, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu miasta Olsztyna. Zmienił się rozkład pomieszczeń w szpitalu, powstały nowe gabinety lekarskie, sale chorych z łazienkami, poczekalnie i korytarze. W budynku poprowadzono nowe kanały ciepłownicze, wymieniono instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i gazowe. Wymieniono też drzwi i okna. Budynek ocieplono i wyposażono w nową elewację. Wybudowano również nowe klatki ewakuacyjne.

Remont umożliwił uruchomienie w Szpitalu Miejskim, jako przedostatnim z olsztyńskich szpitali, uniwersyteckiej Katedry i Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową oraz Immunologii Klinicznej, w których kształcić się będą studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W wyremontowanych pomieszczeniach funkcjonowały też będą: Oddział Reumatologii, Okulistyka, Oddział Leczenia Otyłości oraz Pracownia Fizjoterapii. Urochomione również będzie hospicjum. Wszystkie pomieszczenia wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt medyczny i aparaturę, na zakup której wydano milion złotych.
R E K L A M A
banner
Ale nie tylko przez remonty i uruchamianie nowych możliwości leczenia Szpital Miejski w Olsztynie podnosi jakość świadczonych usług. Doskonalone są również stosowane w szpitalu procedury, a ich wysoką jakość potwierdzają zewnętrzne certyfikaty. Dzisiaj dyrektor szpitala Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk odebrała z rąk przedstawiciela firmy certyfikującej DNV Business Assurance dwa certyfikaty systemu zarządzania. Nowy, piąty już z posiadanych przez szpital certyfikatów, zaświadcza, że Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie spełnia wymogi normy ISO/IEC 27001:2005 w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji. Takim certyfikatem może poszczycić się tylko 19 placówek medycznych w Polsce.

Drugi z odebranych dziś certyfikatów przedłuża uzyskany trzy lata temu certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg normy ISO 22000:2005 na kolejne trzy lata.

Aktualnie miejski Szpital Zespolony w Olsztynie posiada pięć certyfikatów systemów zarządzania oraz Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Święto w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie

»

06-11-2012

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl