Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2012-11-19 14:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejny krok na drodze do budowy tras rowerowych w Polsce Wschodniej

Olsztyn24
Pierwszą umowę marszałek Jacek Protas podpisał z Grzegorzem Nowaczykiem - prezydentem Elbląga | Więcej zdjęć »

W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie spotkali się dzisiaj (19.11) reprezentanci 26. gmin, 7. powiatów, GDDKiA, Lasów Państwowych i niektórych jednostek organizacyjnych Urzędu Marszałkowskiego - partnerów w realizacji projektu „Trasy Rowerowe w Polsce Południowo-Wschodniej - województwo warmińsko-mazurskie”. Celem spotkania było podpisanie umów z Zarządem Województwa na realizację tego projektu na Warmii i Mazurach.

Projekt budowy tras rowerowych w Polsce Wschodniej realizowany jest na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Oczekiwany w 2015 roku efekt realizacji projetu, to 1982-kilometrowa trasa rowerowa wzdłuż wschodniej granicy państwa, łącząca Warmię i Mazury z Podkarpaciem, a potem w Województwem Świętkorzyskim.

Całkowita wartość projektu na Warmii i Mazurach to 81,4 mln złotych - 61,5 mln złotych pochodzić będzie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 10 milionów to wkład budżetu państwa, a 3,6 mln złotych pochodzić będzie z budżetu województwa.

W naszym województwie projekt realizowany będzie na terenach należących do 26. gmin, 7. powiatów, 7. nadleśnictw, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Żuławskiego zarządu Melioracji i Urządzeń Morskich oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Planowana trasa na terenie naszego województwa przebiegać będzie przez miejscowości: Kępa Rybacka, Elbląg, Łęcze, Suchacz, Tolkmicko, Chojnowo, Frombork, Nowa Pasłęka, Braniewo, Pierzchały, Płoskinia, Długobór, Kajnity, Pieniężno, Lelkowo, Kandyty, Górowo Iławeckie, Wielochowo, Lidzbark Warmiński, Stoczek Klasztorny, Krekole, Galiny, Bartoszyce, Liski, Sępopol, Prosna, Glitajny, Korsze, Drogosze, Barciany, Srokowo, Leśniewo, Guja, Węgorzewo, Grądy Węgorzewskie, Banie Mazurskie, Boćwinka, Gołdap, Czarne, Dubeninki, Kiepojcie, Stańczyki, Przesławki.

Według harmonogramu realizacji projektu, na czerwiec 2013 roku planowane jest uzyskanie odpowiedniej decyzji w sprawie oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko/wpływu na obszary objęte siecią Natura 2000, w marcu 2013 roku wyłonieni zostaną wykonawcy dokumentacji projektowej, która powinna być gotowa do marca 2014 roku. Również w marcu 2014 roku mają być wyłonieni wykonawcy infrastruktury, którzy powinni ropocząć prace w kwietniu 2014. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w październiku 2015 roku.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umów na budowę tras rowerowych

»

19-11-2012

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl