Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email JN | 2012-12-13 12:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Paczki żywnościowe dla rodzin stypendystów Fundacji FZO

Olsztyn24

Joanna Rogowska, koordynatorka Fundacji FZO (fot. SP)
Ponad 650 kg żywności udało się zebrać Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej na przedświąteczne paczki żywnościowe dla 14 najbardziej potrzebujących rodzin stypendystów fundacji. – Każda z rodzin dostanie po 40-50 kg żywności, co pozwoli im wyprawić godne święta – mówi Joanna Rogowska, koordynatorka Fundacji FZO.

Mąka, olej, ryż, makaron, konserwy, słodycze, herbata, soki, dżemy czy cukier – takie produkty dostanie do 18 grudnia 14 najbardziej potrzebujących rodzin stypendystów Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej. Akcja pod hasłem „Świąteczna Paczka Żywnościowa” została zorganizowana już po raz trzeci. Motorem napędowym szlachetnego wydarzenia i główną pomysłodawczynią jest Joanna Rogowska, koordynatorka Fundacji FZO.

- Oprócz przyznania stypendium naszym zdolnym dzieciakom chciałam jeszcze jakoś pomóc ich rodzinom – wyjaśnia Joanna Rogowska. – Tym bardziej, że wiele tych rodzin żyje w bardzo skromnych warunkach. Rodziny, które zostały wybrane do paczek, to ludzie najbardziej potrzebujący - o niskich dochodach, sięgających od 150 do 350 zł na osobę w rodzinie.
R E K L A M A
banner
W pierwszym roku akcji udało się zrobić paczkę żywnościową tylko dla jednej rodziny. Rok temu z niezbędnych produktów żywnościowych mogło się cieszyć już siedem rodzin. W tym roku dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie udało się zebrać 650 kg żywności, co wystarczy na zrobienie prezentów dla 14 rodzin (każda z nich dostanie ok. 40-50 kg żywności).

- To pozwoli im wyprawić godne święta – mówi Joanna Rogowska.

Sukces akcji nie byłby możliwy bez pomocy trzech wolontariuszy z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, którzy dźwigali żywność, sortowali ją, sprawdzali terminy ważności. Słowa uznania i podziękowania należą się Kacprowi Adamskiemu z klasy II b oraz Mateuszowi Chmielińskiemu i Kindze Rogowskiej z IIc.

- Podziękowania należą się też Bogdanowi Augustynowiczowi, kierowcy olsztyńskiego starostwa, który pomaga w transporcie żywności już od dwóch lat – mówi Joanna Rogowska.
 
JN

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl