Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
elk | 2013-02-13 17:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Pięćdziesięciu doktorantów odebrało umowy stypendialne

Olsztyn24
Wicemarszałek Gustaw Marek Brzezin wręczył 50 umów stypendialnych (fot. elk-wszystkie) | Więcej zdjęć »
„Dr INNO 3. Stypendia doktoranckie” to projekt realizowany przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Dziś (13.02), podczas uroczystego spotkania 50 spośród 89 doktorantów z rąk wicemarszałka województwa Marka Gustawa Brzezina odebrało umowy stypendialne.

Gospodarzy spotkania reprezentowali dr hab. Barbara Wróblewska, dyrektor Oddziału Nauk o Żywności IRZiBŻ PAN oraz prof. dr hab. Jerzy Juśkiewicz, koordynator projektu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, z którego wywodzi się większość stypendystów - prof. dr hab. Jerzy Jaroszewski, prorektor ds. nauki oraz dr hab. Jerzy Andrzej Przyborowski, prorektor ds. kształcenia.

Projekt „Dr INNO 3” realizowany jest w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego celem jest zwiększenie transferu wiedzy i wzmocnienie powiązań sfery badawczo-rozwojowej z przedsiębiorstwami.
R E K L A M A
banner
To nie pierwsze stypendia doktoranckie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Samorząd Województwa zrealizował 2 projekty systemowe, w ramach których przyznano 114 stypendiów na kwotę ponad 5,5 mln zł.

W 2012 roku, w wyniku konkursu ogłoszonego przez Samorząd Województwa, jako realizatora projektu dotyczącego stypendiów doktoranckich wyłoniono Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Stypendia – do 3 tys. zł wypłacane przez 12 miesięcy - przyznano osobom realizującym prace badawcze w dziedzinach i dyscyplinach naukowych matematyczno-przyrodniczych oraz technologicznych, zgodnych z Regionalną Strategią Innowacyjności Województwa.

- Państwa ciężka praca budzi nadzieje na przyszłość – powiedział podczas uroczystości wicemarszałek Gustaw Marek Brzezin. – To Państwo już niedługo będziecie trzymali stery w świecie nauki, przemysłu, część z Państwa być może pokusi się o tworzenie własnych przedsiębiorstw. Wiążemy wielkie nadzieje ze współpracą z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, z Polską Akademią Nauk, z wszystkimi ośrodkami naukowymi w regionie, zwłaszcza w przyszłym okresie akcesyjnym, w którym szczególny nacisk będzie położony na innowacyjność, kreatywność, nowe technologie, na ścisły związek nauki z biznesem.

Projekt, oprócz finansowego, zakłada również wsparcie towarzyszące, którego celem jest przygotowanie doktorantów do współpracy z przedsiębiorcami.

- Planujemy m.in. publikację prac, szkolenia z zakresu komercjalizacji badań i transferu wiedzy, opiekę merytoryczną, czyli takie działania, które pozwolą Państwu nabyć wiedzę oraz umiejętności niezbędne do efektywnego wdrożenia rezultatów badań w gospodarce rynkowej – powiedział koordynator projektu prof. dr hab. Jerzy Juśkiewicz.

Na realizację projektu „Dr INNO 3. Stypendia doktoranckie” przeznaczono ze środków EFS 1,8 mln zł.

elk

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl