Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2013-02-15 22:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto w olsztyńskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego

Olsztyn24
Święto Szkoły w SMS w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Tradycyjnie w lutym każdego roku Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego organizuje Święto Szkoły. Termin święta związany jest z kolejnymi rocznicami śmierci patrona szkoły - Mariana Bublewicza. W tym roku, 20 lutego, mija 20. rocznica śmierci tego najlepszego polskiego kierowcy rajdowego końca XX wieku.

Jak zwykle na Święcie Szkoły nie zabrakło rodziny patrona. W tym roku, obok żony Mariana Bublewicza, była też obecna jego córka - Beata Bublewicz, od dwóch kadencji reprezentująca Warmię i Mazury w Sejmie. Wśród gości znaleźli się również: członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Anna Wasilewska, dyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego Alicja Rutecka, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Alicja Kołakowska, dyrektor biura sportu i rekreacji Urzędu Miasta Alicja Patalon i przewodniczący komisji edukacji Rady Miasta Stanisław Gierba. Trybuna sali sportowej SMS, w której odbywała się uroczystość, jak zwykle wypełniona była obecnymi i byłymi nauczycielami szkoły, wychowankami i obecnymi uczniami, a także ich rodzicami.

Kolejne święta SMS mają podobne scenariusze, chociaż są elementy odróżniające święta od siebie. W tym roku był to wprowadzający do uroczystości interesujący pokaz zespołowej gimnastyki artystycznej z elementami tearu tańca.
R E K L A M A
banner
Uczestników uroczystości powitała dyrektor szkoły Barbara Rapińczuk. Po niej z wzruszającym wspomnieniem Mariana Bublewicza - ojca, wystąpiła Beata Bublewicz. Wśród zabierających głos nie zabrakło Anny Wasilewskiej i reprezentującej dzisiaj Prezydenta Olsztyna Alicji Kołakowskiej.

Uczestnicy uroczystości mogli też poznać laureatów szkolnych konkursów wiedzy (o patronie szkoły i o Olsztynie) oraz najlepszych sportowców wśród uczniów, po jednym z każdej z pięciu dyscyplin, w których specjalizuje się szkoła.

Ważnym punktem uroczystości było też wręczenie Odznaki Przyjaciela SMS. W tym roku to wyróżnienie odebrał Janusz Milewski, prezes Kayak Sport Club z Olsztyna.

Jak zawsze podczas Święta Szkoły w SMS nie zabrakło pokazów umiejętności uczniów sportowców. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Święto Szkoły w olsztyńskiej SMS

»

15-02-2013

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl