13:38 05 maja 2024 Imieniny: Ireny, Waldemara

wb | 2013-03-12 21:24 | Rozmiar tekstu: A A A
Polska - Węgry 3:0!

Świetny mecz Polek w Uranii

Polska - Węgry 3:0! | Więcej zdjęć »

Reprezentantki Polski w tenisie stołowym odniosły spektakularny sukces z rozegranym dzisiaj (12.03) w olsztyńskiej Uranii meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy kobiet. Polki pokonały nieco wyżej notowaną reprezentację Węgier 3:0!

W pierwszym meczu po przeciwnych stronach stołu stanęły Natalia Partyka, najlepsza aktualnie polska tenisistka stołowa i Dora Madaresz. W dwóch pierwszych setach Polka stanowiła tło dla dobrze dysponowanej Węgierki, przegrywając te części meczu 9-11 i 7-11. Początek trzeciego seta również zapowiadał sukces Węgierki. Natalia Partyka przełamała się jednak i znakomitym finiszem wygrała seta 11-9. Dwie następne odsłony spotkania to prawdziwy horror. W obu Natalia Partyka obroniła piłki meczowe i oba wygrała ostatecznie 12-10, zdobywając pierwszy punkt dla reprezentacji Polski.

Równie emocjonujący był drugi mecz, w którym o zwycięstwo walczyły Katarzyna Grzybowska i Szandra Pergel. Pierwszego seta wygrała Polka, ale dwa następne na przewagi wygrała Węgierka. Dwa ostatnie sety dość wyraźnie, jak na warunki tenisa stołowego, wygrała jednak Grzybowska (11-6 i 11-9), zdobywając drugi punkt dla Polski.

Ostatni punkt dla naszej reprezentacji zdobyła Magdalena Szczerkowska, która pokonała Kristinę Ambrusz 3:1.
Po dzisiejszym zwycięstwie Polski awansowały na drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. To miejsce daje naszym zawodniczkom szansę na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku. Będzie to jednak zależało od wyników rozgrywanych również dzisiaj spotkań innych rywalek Polek do awansu: Holandii i Białorusi oraz Francji i Chorwacji.