Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Małgorzata Bielakow | 2013-03-23 00:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Odkrywców Talentów w SP 30

Olsztyn24
Dzień Odkrywców Talentów w SP 30 | Więcej zdjęć »
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie w pierwszym dniu wiosny nigdy nie wagarują ! „Dzień Wagarowicza” nie jest dla nas! My w tym dniu wolimy wesołe zabawy, taniec, śpiew i artystyczne zmagania. Poza tym wiemy dobrze, że posiadanie tytułu  Szkoły Odkrywców Talentów zobowiązuje i zawsze szukamy okazji, by rozwijać  uczniowskie talenty. Tak było i tym razem!

Pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole kolejną edycję imprezy pod tytułem „Powitanie wiosny z Samorządem Uczniowskim”. Tym razem zabawa przebiegała pod hasłem „Dzień Odkrywców Talentów” i zakładała prezentację uczniowskich talentów, pasji i dokonań. Uczniowie spotykali się w ciągu całego dnia na sali gimnastycznej, by tam wspólnie tworzyć – pisać wiersze o wiośnie, malować portrety panny Marzanny, śpiewać wesołe piosenki i tańczyć – nie tylko solo! Zatańczyliśmy także wspólnie – każdy swoją wersję tańca Gangnam Style! Śmiechu przy tym było co niemiara! Uczniowie poszczególnych klas przedstawiali publiczności ułożone przez siebie wiersze, śpiewali chórem piosenki, prezentowali namalowane podczas spotkania prace plastyczne i brali udział w wyborach KRÓLA i KRÓLOWEJ WIOSNY – wcześniej przygotowując samodzielnie stroje na pokaz finałowy.

Uczniowskim zmaganiom towarzyszyły prezentacje jarockich szkół tańca. Gościły u nas dwie szkoły - Szkoła Hip Hopu Monstars, która powstała z inicjatywy Katarzyny Dembowskiej (naszej absolwentki!) oraz współpracująca z naszą szkołą od kilku lat Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier – realizująca  autorski program Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego, łączący różne formy taneczne i podstawy savoir – vivre. W zajęciach obu szkół tańca aktywnie uczestniczą dzieci oraz młodzież z naszej szkoły – i to ich talenty mogliśmy podziwiać podczas czwartkowej imprezy.
R E K L A M A
banner
Całość wypadła znakomicie! Dzięki wesołej zabawie zapomnieliśmy o mroźnej, śnieżnej aurze, o tym, że niestety zima, a nie wiosna króluje za oknem. Mamy jednak nadzieję na to, że przywoływana przez nas wiosna w końcu nadejdzie – piękna i kolorowa - jak nasza szkoła i nasi uczniowie w dniu jej kalendarzowego początku.

Małgorzata Bielakow

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl