Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2013-04-11 11:45:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Leśne wizje Marty Zasępy zaprezentowano w BWA

Olsztyn24
Od prawej: Małgorzata Jackiewicz-Garniec (dyrektor BWA), Marta Zasępa oraz Julka, która zainspirowała artystkę swoimi zbiorami | Więcej zdjęć »

W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie owarto wczorajszego (11.04) wieczoru wystawę fotografii „OO”, na której swoje prace zaprezentowała Marta Zasępa. Projekt „OO” mieszkająca obecnie w Warszawie artystka zrealizowała na przełomie 2011 i 2012 roku, w lesie na Mazurach.

Zaprezentowana wystawa jest nietypowa, jak na galeryjną ekspozycję - to powstały w przestrzeni blisko 500 m² swoisty labirynt zanużony w mroku (zaprojektowany przez Katharinę Kucharską i Fabiana Friedhoffa z Bonnie&Clyde Studios), przez który prowadzą dźwięki (Marcin Wiśniewski), nieme filmy wideo, fotografie oraz symboliczne obrazy. W ciemności należy wybrać własną drogę. Dzięki tej koncepcji widz doświadcza w swój indywidualny sposób. 

- Projekt ten powstawał w jednym z mazurskich lasów - mówi Ewelina Bobińska, kurator wystawy. - Wszystko zaczęło się od silnej potrzeby odosobnienia, wycofania się z codzeinnego życia. Autorka zamieszkała w chatce w lesie, daleko od cywilizacji i odważyła się na nocne wędrówki po tymże lesie. Podczas tych wędrówek okazało się, jak blisko cywilizacji jest natura i jej siła, która również stawała się partnerem do dialogu, pokazywała swoje skarby, a artystka wszystko to rejestrowała, chcąc opowiedzieć o swoich przeżyciach językiem sztuki.
R E K L A M A
banner
Wystawę będzie można ogladać do 5 maja bieżącego roku. Do tego czasu będzie czynna też kolejna ekspozycja - „Voyage” Jana Kantego Pawluśkiewicza, której wernisaż połączony z recitalem odbędzie się w BWA dzisiaj (12.04) o godzinie 18.00.  

******
Marta Zasępa (ur. w 1974), mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka Wydziału Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 2005 roku ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii dyplomem „Krajobrazy wewnętrzne” w pracowni Mariana Schmidta. Zajmuje się fotografią i wideo.

Brała udział w wielu wystawach i festiwalach fotografii, ważniejsze z nich to: dokumentalny cykl „Polska Rzeczpospolita Bajkowa”, 2005, projekt zbiorowy „Teraz Polska”, 2006, festiwal „Mois de la Photo Off", Paryż 2006, instalacja „matką być?!"- projekt „Czerwony Namiot", Miesiąc Fotografii w Krakowie w 2007, Galeria Luksfera, Warszawa 2008, „Warszawa tu mieszkam”, 2006/2007 (Varsovie j'y vis), wydany przez Fundację Bęc Zmiana w notesie „Notes.from.Warsaw 2007”, Bourse du Talent 2007, „te lubię”, Berlin 2007, wideo „Młodość Witka J.", Miesiąc Fotografii w Krakowie, 2008, Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Łódź 2008, Transvizualia Mediascream, Gdynia 2008, wideo „Aquabstraction”, Festival de l'Image Environnementale, Paris 2008, Cannes 2008, Arles 2008. „WZ”, instalacja wideo, festiwal Przemiany, Warszawa 2009, Festival de l'Image Environnementale, Paris 2010.

Jej fotografie znajdują się w kolekcjach w Polsce i zagranicą. Od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Od 2008 wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „OO” Marty Zasępy w BWA

»

11-04-2013

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl