Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2013-04-14 14:31:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Galeria Bakałarz prezentuje nową wystawę

Olsztyn24
Dorota Grocholska (na pierwszym planie) i Mira Angelus-Nowińska | Więcej zdjęć »
W Galerii Bakałarz Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej miał miejsce wczoraj (13.04) wernisaż wystawy malarstwa Miry Angelus-Nowińskiej „Magia spojrzenia”. Artystka zaprezentowała prace, którymi między innymi zilustrowany został zbiór wierszy autorstwa Danuty Grocholskiej pt. „Bilet powrotny”.

Mira Angelus-Nowińska tworzy od 1990 roku, łącząc różne techniki malarskie - głównie olej, gwasz i akwarelę. Inspiruje się otaczającym ją światem. Jest członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur oraz Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”. Artystka ma za sobą wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, m.in. uczestniczyła w XXV Przeglądzie Twórczości KPA i IX przeglądzie prac artystów ZPWM (2010 r). W galerii Bakałarz swoją ostatnią wystawę - „Twarzy obrazowanie”, zaprezentowała w 2009 roku.

Danuta Grocholska pisze wiersze od czasów studenckich. Publikowała m.in. w Słowie Powszechnym, Tygodniku Katolickim i Kierunkach. Przestała tworzyć ze względu na niechęć do ideologii socjalistycznej. Dopiero w 2008 roku powróciła, prezentując tom „Bilans”, którego ilustratorką była Mira Angelus-Nowińska.
R E K L A M A
banner
Wczorajsze spotkanie zorganizowano z okazji wydania przez Pracownię Wydawniczą ElSet w Olsztynie zbioru wierszy Danuty Grocholskiej „Bilet powrotny”, drugiej już kooperacji z Mirą Angelus-Nowińską. Obie panie zaprezentowały swój „wkład” powstałe dzieło. Goście spotkania mogli zatem nie tylko podziwiać ilustracje pani Miry, ale również posłuchać wierszy, które odczytała ich atorka, pani Danuta.

- Wiele lat temu zobaczyłam obrazy Mirki Angelus i rzuciły one na mnie czar - mówi Danuta Grocholska. - Można powiedzieć, że Mirka jest czarodziejką, bo te obrazy za mną „chodzą” i nie bez przyczyny weszły one do moich wierszy. Czasem się zastanawiam, czy Mirka ilustruje moje wiersze, czy ja piszę o jej obrazach, to bardzo skomplikowana sprawa.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~janina / 2018-03-17 12:16
Tak Mirka była czarodziejka i nie tylko.Doceniamy wówczas jak kogoś zabraknie.Mira zostaniesz na zawsze w moim sercu.Ubolewam,że nie zostałam powiadomiona o twojej śmierci a wiadomo czyja to zasługa-Twoja siostra cioteczna z Połczyna -Zdroju.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl