Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2013-05-30 13:15:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie ZSB pojechali kształcić się do Niemiec

Olsztyn24
Uczniowe olsztyńskiej „Budowlanki” przed zajęciami przygotowującymi do wyjazdu (fot. ZSB - wszystkie) | Więcej zdjęć »

„Termolokata - dobra inwestycja w budownictwie” to hasło przedsięwzięcia realizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie w trwającym roku szkolnym. W ramach projektu 18. uczniów z klas trzecich Technikum nr 4 (kształcących się w zawodzie technik budownictwa) w minioną niedzielę wyjechało na dwutygodniowy staż w Niemczech. W okresie od 27 maja do 7 czerwca będą zdobywać wiedzę w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Branderburgii w Cottbus.

Udział w projekcie gwarantuje nabycie umiejętności ważnych dla nowoczesnego budownictwa m.in. interpretowania wyników uzyskanych podczas badań termowizyjnych, określanie izolacyjności termicznej przegród przed wykonaniem termomodernizacji i po jej wykonaniu czy też poznanie materiałów stosowanych w termomodernizacji budynków, ich cech technicznych.

Projekt ten realizowany jest w ramach programu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
R E K L A M A
banner
Uczniowe w czasie dwutygodniowego pobytu w Cottbus, pod opieką dwóch nauczycieli ZSB oraz zespołu zakładu, będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych (również laboratoryjnych). Uczestnicy zostaną zakwaterowani w budynkach ośrodka przystosowanego dla młodzieży i dysponującego atrakcjami pozwalającymi aktywnie wykorzystać czas wolny. W planach przewidziana jest także wycieczka do Berlina. 

- Od początku kwietnia młodzież zakwalifikowana na staż bierze udział w zajęciach przygotowujących do wyjazdu z zakresu językowego, kulturowego i pedagogicznego - mówi Iwona Zabrzyjewska, nauczycielka języka polskiego w ZSB, członkini zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie i wdrożenie projektu. - W ich ramach odbyły się m.in. spotkania z pedagogiem i wizyta w Fundacji Borussia. Mamy nadzieję, że te zajęcia pomogą się uczniom zaaklimatyzować. 

Po powrocie do Polski uczestnicy projektu odbędą jeszcze tygodniowe praktyki na budowach w Olsztynie i okolicach, podczas których będą mogli w praktyce zweryfikować nabyte w Niemczech umiejętności.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl