Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2013-09-24 11:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Olsztyn24
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie przy ul. Wańkowicza 1 | Więcej zdjęć »
Kilka godzin od fałszywego alarmu bombowego, olsztyńscy policjanci zatrzymali 17-letniego sprawcę. W działaniach wywołanym alarmem brało udział ponad 20 policjantów, policyjni pirotechnicy, przewodnicy psów oraz 3 zastępy straży pożarnej, funkcjonariusze straży miejskiej, przedstawiciele pogotowia gazowego, służby  medyczne oraz pracownik zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta.

- W zespole szkół na ulicy Wańkowicza 1 znajduję się bomba - takie słowa w telefonie usłyszał policjant, który kilka minut po godzinie 12:00 przyjął telefoniczne zgłoszenie na numer „997”. Policja niezwłocznie uruchomiła procedury przewidziane do tego rodzaju zgłoszeń. O alarmie powiadomiono dyrektora placówki, a na miejsce pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli obiekt.

Łącznie w działaniach brało udział ponad 20 policjantów, w tym 2 przewodników z psami służbowymi oraz policyjni pirotechnicy. Oprócz policjantów na miejsce przybyły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z 10 strażakami, 2 funkcjonariuszy Straży Miejskiej, 2 przedstawicieli pogotowia gazowego, 2 karetki pogotowia ratunkowego oraz przedstawiciel zarządzania kryzysowego z urzędu miasta.
R E K L A M A
banner
Podczas akcji ewakuowano ponad 800 osób: dzieci, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Zespół Szkół nr 3 skupia w jednym miejscu przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum oraz liceum ogólnokształcące.

Działania zakończono o godzinie 14. Policjanci - po skrupulatnym sprawdzeniu terenu szkoły - nie potwierdzili, aby w szkole znajdował się jakikolwiek ładunek wybuchowy.

Jeszcze w czasie trwania działań policyjnych na terenie szkoły, nieumundurowani funkcjonariusze „operacyjni” zatrzymali 17-letniego Marcina Ł. Jest on uczniem jednej z olsztyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Młodociany sprawca zadzwonił na numer alarmowy Policji i fałszywie poinformował o podłożeniu bomby w ZSO nr 3. W trakcie przesłuchania zatrzymany nie potrafił wytłumaczyć motywów swojego postępowania.

Teraz 17-latek za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może obciążyć sprawcę kosztami przeprowadzonej akcji.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl