Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2013-11-20 23:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Jacek Getner promował Pana Przypadka w Olsztynie

Olsztyn24
Jacek Getner | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Jacek Getner spotkał się dzisiejszego popołudnia (20.11) z czytelnikami. Pisarz, scenarzysta, autor powieści o Panu Przypadku przyjechał do Olsztyna promować swoją najnowszą książkę - „Pan Przypadek i celebryci”.

Jacek Getner tworzy wiele. Był scenarzystą sitcomu „Daleko od noszy”, serialu komediowego „Ale się kręci”, współtworzył scenariusz i dialogi gry komputerowej „Wiedźmin 2”. Od czterech lat pisze scenariusz i dialogi serialu „Klan”.

Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w konkursach dramaturgicznych i prozatorskich. Jego dramaty były czytane na scenach różnych teatrów na terenie całego kraju, a także na antenie radiowej. Sztuka pt.: „Klinika Dobrej Śmierci” - czarna komedia o eutanazji (premiera w październiku 2008 roku) od pięciu sezonów jest grana przez krakowski Teatr Barakah. Autor tworzy również wiersze, libretta musicali i książki.
R E K L A M A
banner
Jego najnowszym „dzieckiem” jest tytuł „Pan Przypadek i celebryci”, druga z serii (po „Panu Przypadku i Trzynastce”) czternastu książkowych odsłon przygód genialnego, lecz irytującego swoją dociekliwością różne ważne osoby warszawskiego detektywa z zamiłowaniem do biegania i rozwiązywania zagadek.

Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy mogli usłyszeć od bohatera wieczoru o tym, co go zainspirowało do stworzenia postaci detektywa Przypadka, skąd czerpał inspirację do fabuły cyklu, jakie ma plany wobec swego bohatera (zdradził m.in. że w jego życiu pojawi się kobieta) oraz co sądzi o stanie i przekazie polskiej telewizji w kontekście produkowanych obecnie tzw. formatów oraz seriali. Zdradził też kilka tajników o metodach pracy nad tekstem. Odpowiedział też na pytanie, jakiego zadania twórczego w ramach telewizji podjąby się, gdyby miał nieograniczony budżet.

Część odpowiedzi na te pytania zarejestrowaliśmy na nagraniu wideo z tego spotkania. Zapraszamy do obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie autorskie z Jackiem Getnerem w Starym Ratuszu WBP

»

20-11-2013

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.