23:31 23 kwietnia 2024 Imieniny: Gerarda, Jerzego

inf. pras. | 2014-03-24 09:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Złote medale olsztynianki zdobyte w Chinach

Beata Engel z medalami zdobytymi w Chinach | Więcej zdjęć »

W dniach 7-9 marca odbył się Międzynarodowy Turniej Wushu w Haikou na wyspie Hainan w Chinach. W zawodach wzięło udział 48 drużyn, z czego tylko jedna pochodziła spoza Azji, a była to drużyna z Polski.

Głównie z chińskimi zawodnikami rywalizowała 15-osobowa reprezentacja znad Wisły. Wśród przedstawicieli klubów z Warszawy (Polska Akademia Wushu Nan Bei Shen Long), Rzeszowa (KS Nan Bei - Tygrys) i Tarnowa (Szkoła Kung-fu Vo Thuat Thanh Quyen) znalazła się również zawodniczka Szkoły Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN” z Olsztyna.

Olsztynianka Beata Engel wywalczyła dwa złote medale w konkurencji form ręcznych oraz form z bronią. Ponadto za wykonanie formy ze sztyletami Beata uzyskała najwyższą notę wśród zawodniczek podczas całych zawodów, za co została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem.

Dla olsztyńskiej zawodniczki start w tych zawodach był cennym doświadczeniem. Tym bardziej, że jest to etap przygotowania do Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego, które odbędą się w październiku br. również w Chinach.
Warto podkreślić, że cały wyjazd został sfinansowany ze środków własnych zawodniczki!