Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2014-04-04 17:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Pamiętajmy o zbrodni katyńskiej

Olsztyn24
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 37 w Olsztynie zatańczyły poloneza | Więcej zdjęć »
W ramach kontynuacji Programu „Katyń... ocalić od zapomnienia” Gimnazjum Nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie wraz z Przedszkolem Miejskim nr 37 w Olsztynie, Instytutem Pamięci Narodowej Delegaturą w Olsztynie, Stowarzyszeniem „Rodzina Katyńska” w Olsztynie i Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zorganizowało dzisiaj (4.04), z okazji 74. rocznicy zbrodni katyńskiej, w byłej sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza, uroczystość jej upamiętnienia z udziałem między innymi władz miasta, organizacji kombatanckich oraz przedstawicieli placówek oświatowych działających na terenie Olsztyna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Prezydent Miasta Olsztyna.

Uroczystość rozpoczął występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 37, które tradycyjnie zatańczyły poloneza, a w dalszej części programu także i mazurka. W części artystycznej programu uroczystości, oprócz występu małych tancerzy znalazły się także m.in. występy muzyczno-wokalne studentów Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Spotkaniu towarzyszyła również wystawa twórczości Zbigniewa Urbalewicza i Mai Baranowskiej, plastyków UWM oraz przygotowana przez Gimnazjum nr 14 prezentacja poprzednich spotkań z okazji minionych rocznic zbrodni katyńskiej. Kolejnymi punktami programu były Apel Poległych oraz wystąpienie prokuratora w stanie spoczynku Stefana Śnieżko, który odpowiadał za polski współudział w badaniu zbrodni katyńskiej.

W tak ważnym dla programu dniu nie mogło również zabraknąć słów skierowanych do gości uroczystości. W imieniu władz miasta głos zabrał prezydent Piotr Grzymowicz, w imieniu marszałka województwa - wicemarszałek Anna Wasilewska, a także abp senior Edmund Piszcz i płk Andrzej Szczołek, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, któremu przekazano sadzonkę Dębu Pamięci poświęconą pułkownikowi Bronisławowi Radziejowskiemu, jednej z wielu ofiar zbrodni katyńskiej.
R E K L A M A
banner
Po uroczystości delegacja jej uczestników pojechała na cmentarz komunalny w Olsztynie przy ul. Poprzecznej, by tam pod Pomnikiem Katyńskim złożyć kosz kwiatów ofiarowany przez prezydenta Olsztyna. Następnie zaś udano się do Sztabu Wojskowego, na terenie którego uroczyście posadzono wspomniany wcześniej Dąb Pamięci.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Katyń... ocalić od zapomnienia!

»

04-04-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.