09:29 24 kwietnia 2024 Imieniny: Aleksego, Grzegorza

inf. pras. | 2014-05-17 11:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Blondynki górą!

Olsztyn24
Kandydatki na Miss Warmii i Mazur na Torze Kormoran (fot. EMka Studio -M. Rogowska - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Sylwia Klonowska wygrała wyścig o tytuł Miss Kierownicy Warmii i Mazur 2014. Wyścig rozegrano w piątek (16.05) na Torze Kormoran w Olsztynie.

W zawodach o tytuł Miss Kierownicy Warmii i Mazur 2014 w walce o zwycięstwo liczyły się trzy zawodniczki. Sylwia Klonowska (Olsztyn) dojechała z niewielką przewagą przed Aleksandrą Mandryk (Elbląg), trzecia na mecie była Katarzyna Gajewska (Olsztyn). Wszystkie panie na podium miały blond włosy.

Na starcie w wyścigu stanęło 16 finalistek Regionalnego Konkursu Piękności Miss Warmii i Mazur 2014. Nim doszło do prawdziwej rywalizacji zawodniczki odbyły 10-minutowe sesje treningowe, zapoznając się z Torem Kormoran. Po treningach nadszedł czas na kwalifikacje. Na podstawie najlepszych czasów przejazdów jednego okrążenia ustalono listę startową do wyścigu finałowego. Zawody na Torze Kormoran trwały przeszło dwie godziny. Emocji i nieprzewidzianych zwrotów akcji było co nie miara.

Zawodniczki ścigające się pod okiem licencjonowanych kierowców wyścigowych Macieja Marcinkiewicza oraz Jakuba Marcinkiewicza udowodniły, że Finalistki Miss Warmii i Mazur to nie tylko miłośniczki mody, to także miłośniczki rywalizacji i prędkości! Siłą, determinacją oraz niezwykłą odwagą pokazały, że kobiety za kierownicą są nie tylko świetnymi kierowcami, ale są też niezwykle szybkie, co pokazały na torze uzyskując rekordowe czasy.
Decyzją przewodniczącego komisji sędziowskiej Macieja Marcinkiewicza, wielokrotnego wyścigowego Mistrza Polski oraz zdobywcy Pucharu Europy, Paula Dębniak została wyróżniona pucharem za najlepszą walkę na torze, a Patrycja Daszkiewicz została wyróżniona nagrodą Fair Play.