Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Piersa | 2014-05-30 20:20 | Rozmiar tekstu: A A A

„Jem owoce, piję mleko, w życiu zajdę daleko” po raz trzeci

Olsztyn24
Do Olsztyna przyjechało 50 zespołów reprezentujących szkoły i przedszkola z województwa (fot. KP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Trzecia już edycja imprezy promującej zdrowe odżywianie w szkołach „Jem owoce, piję mleko, w życiu zajdę daleko” odbyła się dzisiaj (30.05) w Olsztynie. Na zaproszenie organizatora imprezy - Agencji Rynku Rolnego - na boiskach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Wańkowicza pojawiło się 50 drużyn z całego regionu, reprezentujących szkoły i przedszkola z całego województwa.

Imprezę rozpoczął występ giżyckiej orkiestry wojskowej zagrzewający młodych sportowców do rywalizacji. Następnie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz pozdrowił wszystkich uczestników, jak i organizatorów imprezy. Szczególne wyróżniona została doktor Jadwiga Baczewska, dyrektor ZSO nr 3.

Tak jak w poprzednich latach, młodzi zawodnicy zostali podzieleni na grupę uczniaków i starszaków. Wiele drużyn poprzebierało się w kolorowe stroje, symbolizujące owoce i warzywa. Nawet konkurencje były inspirowane zdrowym odżywianiem. Uczestnicy zawodów mogli spróbować swoich sił w Sztafecie Ogórkowej i Toczeniu Kapusty.
R E K L A M A
banner
Szkolne zawody stały się również imprezą rodzinną, ponieważ wielu rodziców postanowiło kibicować dzieciom w trakcie sportowych zmagań. Sędziowie szczegółowo wyjaśniali zasady konkurencji, żeby nie pozostawić niedomówień.

Impreza przebiegała w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Najważniejsze było promowanie sportu i zdrowego odżywiania. W dobie codziennego pośpiechu dorośli zajadają się niezdrowymi przekąskami. Być może dla odmiany to oni wezmę teraz przykład ze swoich dzieci.

Krzysztof Piersa

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl