Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2014-09-21 20:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Tłumy na V Biesiadach Pieczewskich

Olsztyn24
Zabawa na dmuchanej zjeżdżalni księdzu proboszczowi Marianowi Matuszkowi „wchodzi w krew” | Więcej zdjęć »
Idealna pogoda i atrakcyjna oferta, to tylko niektóre z wielu powodów frekwencyjnego sukcesu V Biesiad Pieczewskich. Jeżeli do tego do zabawy zaprasza ksiądz, który sam potrafi w sutannie zjechać z dmuchanej zjeżdżalni, to nie ma się co dziwić, że na dzisiejszy (21.09) festyn rodzinny zorganizowany na terenie Parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Bajkowej w Osiedlu Pieczewo przyszły tłumy.

Pierwsze Biesiady Pieczewskie odbyły się w 2010 roku. Zorganizowali je wspólnie Parafia Matki Boskiej Fatimskiej, którą kieruje ksiądz prałat Marian Matuszek i Rada Osiedla Pieczewo, której przewodniczy Halina Mikulska. Z roku na rok impreza rozrastała się, by dziś można było powiedzieć, że jest największą imprezą rekreacyjną w roku na Osiedlu Pieczewo.

Dzisiaj również przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej panował tłok. By skorzystać z większości punktów bogatej oferty festynu, trzeba było swoje odstać w długich kolejkach.
R E K L A M A
banner
Festyn podzielono na dwie odbywające się równolegle części: artystyczną i rekreacyjną. Na ustawionej przy wejściu do kościoła scenie zaprezentowali się artyści mieszkający i pracujący na Pieczewie oraz działający w tamtejszych klubach kultury. Dwukrotnie bisował „Czerwony Tulipan”, którego koncert zakończył tę część festynu.

W części rekreacyjnej, oprócz wspomnianej już dmuchanej zjeżdżalni, z której skorzystał m.in. ksiądz proboszcz Marian Matuszek wraz ze swoim wikarym, można było m.in. zagrać w dwa ognie, w badmintona, wykazać się umiejętnościami piłkarskimi, poskakać na skakance, zagrać w kręgle, pokręcić hula-hop, porzucać do celu kuchennymi fajerkami i lotkami, zrobić ogromne bańki mydlane. Były też konkursy wiedzy, pokazy udzielania pierwszej pomocy, badanie ciśnienia tętniczego, malowanie twarzy, konkurs siły głosu i konne przejażdżki. Wielkim powodzeniem cieszył się podstawiony przez strażaków wóz bojowy. Swój punkt informacyjny zorganizowało też stowarzyszenie „Młyn”, które zachęcało do oddawania głosów na projekty „rowerowe” w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Kto zgłodniał, mógł posilić się przygotowanymi przez organizatorów pajdami chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Nowością tegorocznych Biesiad Pieczewskich były konkursy na najlepszą zupę i najsmaczniejsze ciasto. Po rozstrzygnięciu konkursu, każdy mógł osobiście przekonać się, jak gotują i pieką mieszkanki Pieczewa.

Na zakończenie festynu tradycyjnie przewidziano ognisko z pieczeniem kiełbasy.

Współorganizatorem tegorocznego festynu na Pieczewie był Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
V Biesiady Pieczewskie

21-09-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl