Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2014-12-10 23:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowy fortepian dla uczniów powiatowej szkoły muzycznej

Olsztyn24
Janusz Ciepliński przy testowanym fortepianie | Więcej zdjęć »

Wysokiej klasy fortepian Yamaha trafił do uczniów barczewskiej filii Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach. Instrument stanął w dawnym  kościele ewangelickim, w którym obecnie mieści się Skarbiec Kultury Europejskiej. Zanim jednak wybrano najlepszy fortepian, muzycy przetestowali dwa inne.

Uczniowie i nauczyciele nie kryją radości z takiego prezentu.

– Mając klasę fortepianu dzieci muszą się uczyć gry na najlepszym instrumencie, dobrze dostrojonym i pięknie brzmiącym – tłumaczy Janusz Ciepliński, dyrektor szkoły. - Muzyka wymaga też pewnej oprawy, dlatego cieszymy się, że mamy do dyspozycji salę koncertową z prawdziwego zdarzenia. Już niedługo zaprosimy mieszkańców na  recitale.

Koszt zakupu fortepianu wyniósł ponad 90 tysięcy złotych. Współfinansowany był przez samorządy Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Barczewo.
R E K L A M A
banner
- Nie trzeba było długo przekonywać Rady Miejskiej, co do słuszności zakupu instrumentu – powiedział burmistrz Barczewa, Lech Nitkowski. - Będzie on służył przede wszystkim uczniom szkoły, ale nie mogę się doczekać kiedy mieszkańcy będą mieli okazję wysłuchać koncertów fortepianowych z udziałem takich muzyków, jak Jan Nowowiejski (syn Feliksa Nowowiejskiego, urodzonego w Barczewie słynnego kompozytora - red.).

Oficjalna prezentacja fortepianu  odbędzie się 13 stycznia w Barczewie w Europejskim Skarbcu Kultury. Jego możliwości brzmieniowe zaprezentuje pianista i kompozytor - Marcin Kucharzewski.

To nie koniec dobrych informacji dla uczniów powiatowej szkoły muzycznej. Drugi taki sam fortepian, jeszcze w grudniu, trafi do filii szkoły w Olsztynku. Tu również samorząd dołożył połowę pieniędzy do zakupu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl