Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2014-12-12 11:28 | Rozmiar tekstu: A A A

„Święta zdobione poezją” w WBP

Olsztyn24
Warsztaty odbyły się w pokoju z widokiem w Starym Ratuszu WBP (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbyły się wczoraj (11.12) „Święta zdobione poezją” - spotkanie z poezją oraz warsztaty artystyczne.

Pierwszym punktem programu były opowieści o Bożym Narodzeniu w poezji Michała Kajki. Przewodnikiem po nich był prof. Zbigniew Chojnowski, badacz literatury i znawca Michała Kajki, który w bardzo ciekawy sposób mówił o bożonarodzeniowych utworach poety.

Następnie odbyły się warsztaty artystyczne, poprowadzone przez bibliotekarki WBP Agatę Kulbicką i Anitę Romulewicz. Zaprezentowano dwie techniki wykonywania ozdób. Pierwsza to shabby chic - styl „poprzedzierany i postarzany”. Uczestniczki spotkania wykonały małe dzieła ze sklejki (można również z drewna) przy użyciu farby akrylowej, w wielu kształtach i z różnymi motywami np. gwiazdy mazurskiej czy konika mazurskiego, a także wierszy bożonarodzeniowych. Druga metoda - decoupage - także jak poprzednia wywodzi się z Francji, a była w szczególności rozpowszechniona w ubogich rodzinach. Wykonuje się ją z kawałka drewna (raczej twardszego), kleju z lakierem i tekstu, który chcemy odbić na drewnianej ozdobie. Po zapoznaniu się z obydwiema technikami panie zabrały się za wykonanie ozdób techniką mieszaną, wykorzystując do tego wskazówki prowadzących.
R E K L A M A
banner
- W technice decoupage`u i shabby chic wykonamy drewniane ozdoby zdobione fragmentami bożonarodzeniowej poezji - zdradzili nam organizatorzy wydarzenia. - Te rękodzielnicze techniki zdobnicze doskonale wpiszą się w klimat Jarmarku Świątecznego, który odbywa się właśnie wokół Starego Ratusza WBP.

Na zakończenie uczestnicy warsztatów i spotkania wspólnie przystroili choinkę stojącą w holu przy wejściu do biblioteki wykonanymi wcześniej własnoręcznie ozdobami – poetyckimi bombkami z tekstami bożonarodzeniowych wierszy mazurskiego poety Michała Kajki.


Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl