Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2014-12-12 19:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Mikołaj z Rovaniemi w Zespole Placówek Edukacyjnych

Olsztyn24
Mikołaj z Rovaniemi w ZPE (fot. ZPE -wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Finlandii, w regionie Laponia, w mieście Rovaniemi pod samym kołem podbiegunowym, mieszka jedyny na świecie prawdziwy Mikołaj. Dziś (13.12) spotkał się z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami Zespołu Placówek Edukacyjnych.

- Mikołaju, a ile ty masz lat? – Ile masz dzieci? – A prezenty przywiozłeś? – dopytywały się maluchy. – Tyle mam lat, że sam nie wiem. A wszystkie dzieci są moje i dorośli też są moje dzieci – odpowiadał oczekiwany gość.

– Mikołaj dziś odwiedził nas, bo chce sprawdzić, czy jesteście grzeczni – wyjaśniała Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. – Prezenty przyniesie pod choinkę, a dziś prezentem jest jego wizyta.
R E K L A M A
banner
Gość z Rovaniemi zawitał do Olsztyna w czwartek, na VI Świąteczny Jarmark Warmiński. Dziś z samego rana zaszedł do placówki dla niepełnosprawnych. Tym razem wyjątkowo sam dostał torbę pełną prezentów wykonanych przez najstarszych uczniów ZPE w Parku Pracy.
Mikołaj doskonale mówi po polsku, bo z naszego kraju pochodzi jego żona. Dziś również przyjechała do ZPE, oficjalnie w roli Elfa.

- A czy Mikołaj ma żonę? - dopytywały dzieci. - No... ma gospodynię, która zarządza elfami - odpowiadał dyplomatycznie Mikołaj.

- A ile masz lat Mikołaju? - dociekały maluchy. - Czterysta i przez cały czas uczę się języków. Tylko z matematyką mam problemy - tłumaczył Mikołaj.

Mikołaj od dawna współpracuje z Olsztynem, działa też w Towarzystwie Przyjaźni Olsztyn - Rovaniemi. Niewykluczone, że jego wizyta będzie początkiem współpracy między ZPE a podobnymi w Finlandii.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl