Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2014-12-18 22:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowali przedświąteczne spotkanie

Olsztyn24
Wigilia Uniwersytetu Trzeciego wieku | Więcej zdjęć »
Słuchacze Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrali się dzisiaj (18.12) na spotkaniu opłatkowym. Prowadząca spotkanie prezes UTW Danuta Krzywosz powitała ponad 200 studentów oraz gości, wśród których byli między innymi arcybiskup senior Edmund Piszcz, prezydent miasta Piotr Grzymowicz, lek. med. Elżbieta Bieńkowska-Januszko, dr Grażyna Orzechowska, a z zaprzyjaźnionej Akademii Trzeciego Wieku - prezes Aldona Bagińska.

Wielką niespodzianką dzisiejszej imprezy był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olsztynie - członków kółka teatralnego „Apollo”. Przedstawiając jasełka pt. „Święta, Święta i Zwierzęta”, dały popis swoich wielkich umiejętności aktorskich. Jak opowiedziała nam wiceprezes UTW do spraw dydaktyki, Eugenia Barcz, uniwersytet od lat współpracuje ze SP10. Słuchacze zbierają fundusze na obiady dla będących w potrzebie uczniów szkoły, ale dzisiaj to dzieci zrobiły im swoim występem piękny, świąteczny prezent. W trakcie uroczystości dyrektor SP10 Anna Błaszkowska serdecznie dziękowała za wieloletnią pomoc.

Kolejną atrakcją był koncert kolęd w wykonaniu chóru „Pasjonata” UTW pod dyrekcją Natalii Kaczmarczik, których wysłuchano przy odświętnie nakrytych stołach, przystrojonych przez zarząd i słuchaczy. Następnie wystąpili członkowie kółka recytatorsko-teatralnego. Prowadzone przez Martę Guściorę kółko działa dopiero od miesiąca i dlatego jego członkowie nie określili jeszcze dokładnie, do czego jest im bliżej: poezji czy teatru.
R E K L A M A
banner
Po zakończeniu części artystycznej uroczystości i złożeniu życzeń przyszedł czas, aby podzielić się opłatkiem i zasiąść do świątecznego posiłku.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl