Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D./wb | 2014-12-22 15:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Poseł Jerzy Szmit interpeluje w sprawie olsztyńskiej seksafery

Olsztyn24
Konferencja prasowa posła Jerzego Szmita | Więcej zdjęć »
Poseł Jerzy Szmit (PiS) w miniony piątek na ręce ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego złożył interpelację w sprawie przewlekłości postępowania przeciwko Czesławowi Jerzemu Małkowskiemu, byłemu prezydentowi Olsztyna. Zdaniem posła, jeżeli postępowanie będzie toczyło się tak jak do tej pory, wszystkie zarzuty stawiane Czesławowi Jerzemu Małkowskiemu przedawnią się, a opinia publiczna nigdy nie pozna prawdy w tej sprawie.

- Sprawa toczy się już ponad siedem lat i ciągle nie widać jej końca, to rzecz niedopuszczalna - powiedział poseł dzisiaj (22.12), podczas konferencji prasowej zwołanej w swoim biurze poselskim. - Czesław Jerzy Małkowski w tym czasie dwukrotnie startuje w wyborach na prezydenta Olsztyna, dwukrotnie jest bardzo bliski zwycięstwa. W międzyczasie toczy się postępowanie prokuratorskie, które trwa blisko trzy lata, od trzech lat toczy się proces przed sądem. I tutaj rodzi się pytanie, czy sposób prowadzenia tych spraw jest właściwy?

Poseł przypomniał też, że część stawianych Czesławowi Jerzemu Małkowskiemu zarzutów już się przedawniła, a realne jest zagrożenie, że przedawnieniu ulegną wszystkie stawiane mu zarzuty.

- To będzie sytuacja, kiedy opinia publiczna zostanie kompletnie zlekceważona przez wymiar sprawiedliwości, bo wymiar sprawiedliwości nie wykona swojego elementarnego zadania - nie zbada sprawy i nie wyda wyroku -
stwierdził Jerzy Szmit. - Pięć lat, które są przewidziane w kodeksie karnym na przedawnienie, to naprawdę wystarczający okres, żeby tą sprawą się zająć, rozpatrzyć ją i wydać wyrok.
R E K L A M A
banner
W interpelacji poseł wnioskował przede wszystkim do ministra sprawiedliwości, by ten „przyjrzał się” działaniom ostródzkigo sądu, przed którym poczy się proces, i podjął działania, które dopuszczą do przedawnienia się wszystkich zarzutów.

- Słyszymy zapewnienia Czesława Jerzego Małkowskiego, że proces niebawem się zakończy, że sprawy będą wyjaśnione - mówił poseł. - Niestety, ciągle słyszymy też o odwlekaniu sprawy, o nowych terminach, ciągle są zgłaszane nowe wnioski dowodowe, które sąd przyjmuje, i które są rozpatrywane, co oczywiście przewleka całą procedurę. Jest takie zagrożenie, że wszystkie zarzuty przedawnią się i sprawa nie tylko w społeczności olsztyńskiej ciągle będzie funkcjonowała jako niedomówienie, domysły - z jednej strony będą oskarżenia, a z drugiej twierdzenia o niewinności. To będzie sytuacja chora, niszcząca życie publiczne.

Poseł zapewnił, że oprócz złożenia pisemnej interpelacji, którą minister powinien załatwić w ciągu 30 dni, będzie zabiegał o osobiste spotkanie z ministrem, by uzmysłowić mu, jak wielkie znaczenie dla olsztynian ma ta sprawa i jej osądzenie przez sąd.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł poinformował też o przyjęciu przez Sejm budżetu państwa na 2015 rok. Jak powiedział Jerzy Szmit, wszystkie poprawki do budżetu zgłoszone przez opozycję zostały odrzucone. Wśród nich były również poprawki zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość, które przewidywały środki na modernizację ulicy Sikorskiego w Olsztynie, drogi krajowej nr 51 w Dobrym Mieście i jednego ze skrzyżowań w Szczytnie.

- Z tych inwestycji nie będziemy rezygnować, a będziemy się o nie upominać w inny sposób - powiedział poseł.

Zainteresowanych szczegółami dzisiejszej konferencji zachęcamy do obejrzenia naszej wideo relacji z tego wydarzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa posła Jerzego Szmita ws. seksafery i budżetu państwa

»

22-12-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl